Software République, ekosystem otwartych innowacji, stworzony przez sześć dużych firm (Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics, Thales), wyznaczył sobie jasne cele, aby przyczynić się do stworzenia europejskiego ekosystemu zrównoważonej, niezawodnej i bezpiecznej mobilności. Mapa drogowa Software République zakłada uruchomienie do roku 2025 dziesięciu nowych ofert usług i produktów, inkubację co najmniej pięćdziesięciu start-upów i świadczenie usług w ponad pięćdziesięciu regionach.

Zaledwie dwa lata po powstaniu Software République zaprezentowało na targach Viva Technology 2023 światową premierę innowacyjnej koncepcji mobilności opartej na współpracy. W tym celu wykorzystuje funkcjonalne i innowacyjne technologie, które są ucieleśnieniem jego wizji mobilności jutra skupionej na użytkowniku. To H1st vision (Human First vision).

Ten rewolucyjny samochód koncepcyjny łączy aż dwadzieścia w pełni działających innowacji. Fizyczny, przeznaczony do użytku pojazd ma swą wirtualną replikę, cyfrowego bliźniaka działającego w świecie, gdzie systemy, które są dzisiaj od siebie niezależne (infrastruktura, energetyka, usługi publiczne, różne kategorie użytkowników itp.) komunikują się i współpracują ze sobą. Umożliwia to modelowanie, wizualizację i symulację różnych przypadków użycia, które mogą występować w świecie rzeczywistym.

Dzięki rozbudowanej łączności z otoczeniem H1st vision prowadzi nieustanny dialog z ekosystemami cyfrowymi i fizycznymi. H1st vision to autentyczne doświadczenie, które wykracza poza mobilność samochodową. To nie tylko samochód koncepcyjny, lecz również namacalna wizja mobilności jutra.

Doświadczenie, które bardziej niż kiedykolwiek skupia się na użytkowniku. Dwadzieścia innowacji obecnych na pokładzie tej wizytówki nowych technologii dba o kierowcę, pasażerów i innych użytkowników dróg. Koncept H1st vision oferuje:
• bezpieczny i innowacyjny dostęp biometryczny do pojazdu;
• wyjątkowe wrażenia dźwiękowe we wnętrzu;
• zoptymalizowany zasięg i ładowanie baterii;
• monitorowanie stanu zdrowia kierowcy i stanu technicznego pojazdu oraz wsparcie w tym zakresie;
• ochronę pasażerów i innych użytkowników dróg dzięki ostrzeganiu predykcyjnemu.

H1st vision jest owocem wiedzy specjalistycznej członków Software Republic, czyli uznanych producentów i obiecujących start-upów wyselekcjonowanych ze względu na wyjątkowe osiągnięcia.

Został opracowany przez stuosobowy zespół w rekordowym czasie sześciu miesięcy. Dzięki temu samochodowi koncepcyjnemu, występującemu w jednakowo rzeczywistej
i funkcjonalnej, jak i wirtualnej postaci, Software République udowadnia skuteczność modelu open innovation w tworzeniu projektów przemysłowych, które pomogą Europie stać się centrum nowoczesnej mobilności.

Samochód koncepcyjny H1st jest inteligentnym pojazdem, fizycznym i wirtualnym, który ukazuje zarówno model mocnej współpracy pomiędzy partnerami, jak i komplementarny charakter technologii Dassault Systèmes, Orange, STMicroelectronics, Renault Group i Thales. Wszystko to ma pomóc w budowaniu mobilności jutra. powiedział Eric Feunteun, dyrektor operacyjny Software République, 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments