DataArt, firma zajmująca się doradztwem technologicznym, mimo trudnej sytuacji w branży i widocznego spowolnienia na rynku, nadal powiększa swoje zespoły. W czerwcu wrocławskie biuro firmy zasiliły kolejne talenty, co pozwoliło przekroczyć liczbę 300 osób.

Biuro we Wrocławiu zostało otwarte 8 lat temu jako druga lokalizacja firmy w Polsce. Obecnie DataArt ma w kraju pięć centrów rozwoju oprogramowania – oprócz Wrocławia, działa także w Lublinie, Łodzi, Krakowie oraz Warszawie. Firma oferuje współpracę w modelu hybrydowym, a także pracy zdalnej, umożliwiając pracę z dowolnego miejsca w kraju. W całej Polsce DataArt zatrudnia łącznie już niemal 750 osób. Tylko w 2022 roku powiększyła zespół o 280 specjalistów. Obecnie prowadzi rekrutację na ponad 30 stanowisk w Polsce, ale skala wzrostu w bieżącym roku będzie uzależniona od globalnego popytu na usługi IT.

Od kilku miesięcy obserwujemy spadek popytu. Obecnie sytuacja nie wydaje się jednak krytyczna, a wiele czynników pozwala patrzeć w przyszłość z umiarkowanym, ale jednak optymizmem. Branża przewiduje, że recesja zakończy się w nadchodzącej przyszłości. Pamiętajmy, że wielu naszych klientów planowało swoje projekty technologiczne na wiele lat do przodu. Oczywiście, niektóre z nich zostały zredukowane, ale inne nabierają rozpędu – mówi Ryszard Permus, prezes zarządu DataArt Wrocław.

DataArt zajmuje się konsultingiem technologicznym – projektuje, opracowuje i wspiera unikatowe rozwiązania IT na całym świecie. Dzięki temu pomaga klientom uzyskać doskonałe rezultaty biznesowe. Zespoły DataArt tworzą nowe produkty i modernizują istniejące systemy, mając realny wpływ na transformację technologiczną w wielu branżach.

DataArt zdobyła zaufanie najlepszych marek i wymagających klientów takich jak Nasdaq, S&P, United Technologies, Oneworld Alliance, Ocado, Betfair i Skyscanner. Funkcjonuje jako sieć firm, świadczących usługi technologiczne, współpracując z ponad 6000 profesjonalistami w 35 lokalizacjach na czterech kontynentach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments