Firma AMD przedstawiła właśnie swoją wizję przyszłości rozpowszechnionej sztucznej inteligencji oraz centrów danych. Przyszłość tę kształtować będą zaprezentowane produkty, strategia i ekosystem partnerów.

Najważniejsze zapowiedzi:

  • Nowe procesory AMD EPYC 97X4 4 generacji (wcześniej określane jako „Bergamo”) dla natywnych systemów dla chmury obliczeniowej,
  • Nowe procesory AMD EPYC 4 generacji z pamięcią AMD 3D V-Cache (wcześniej określane jako „Genoa-X”) do systemów komputerowych specjalizujących się w obliczeniach technicznych,
  • Nowe instancje Amazon M7a Elastic Compute Cloud (Amazon EC2) są napędzane przez 4 generacji procesory AMD EPYC.
  • AMD AI Platform – wizja rozpowszechnienia AI. Firma AMD przedstawiła akcelerator AMD Instinct MI300X, czyli najbardziej zaawansowany na świecie akcelerator do generatywnego AI. Ponadto wraz z partnerami z PyTorch i Hugging Face przedstawiono rozwój dedykowanego ekosystemu oprogramowania.
  • DPU – firma AMD przedstawiła plany na następną generację układów DPU o kodowej nazwie „Giglio”, które zapewnią lepszą wydajność i efektywność w porównaniu z obecną generacją produktów.

Firma AMD dysponuje niezrównanym portfolio rozwiązań dla klientów i umacnia swoją wiodącą pozycję jako firmy kształtującej przyszłości komputeryzacji. Potwierdza się również to, że AMD jest partnerem wybieranym przez firmy z branży centrów danych i teraz technologia, doświadczenie i możliwości AMD mają pozytywny wpływ na rozwijający się rynek AI.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments