Polski dostawca platformy do automatyzacji i zarządzania procesami biznesowymi przyspiesza ekspansję międzynarodową. Webcon otwiera nowe biuro w Portugalii, które poprowadzi Hugo Soares, nowy Director of SDR EMEA. Soares będzie odpowiedzialny za napędzanie wzrostu firmy na kluczowych rynkach regionu.

Hugo Soares dołącza do Webcon po 8 latach pracy w OutSystems, jednego z wiodących europejskich dostawców platform klasy low-code. W portugalskiej firmie technologicznej był odpowiedzialny za kierowanie zespołami EMEA Sales Development, a później zespołami sprzedaży SMB EMEA, pomagając firmie zbudować silną pozycję na nowych rynkach. Wcześniej zdobywał doświadczenie u światowych technologicznych gigantów takich jak m.in. Oracle, Symantec i Dell.

Soares odegra bardzo istotną rolę we wzmocnieniu rozwoju Webcon w regionie EMEA. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na technologie klasy low-code firma zdecydowała o rozbudowaniu struktur odpowiedzialnych za międzynarodowy rozwój biznesu. Soares stworzy zespół SDR (Sales Development Representatives), którego celem będzie wsparcie sprzedaży do nowych klientów w regionie EMEA.

Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Webcon w tak ważnym momencie rozwoju firmy. Webcon udało się stworzyć świetną platformę low-code, która w unikalny sposób adresuje wyzwania cyfrowej transformacji. Realizacja tej wizji pozwala organizacjom na całym świecie skutecznie digitalizować procesy biznesowe. Cieszę się, że mogę dać szansę poznania tej wizji nowym klientom na europejskich rynkach. – mówi Hugo Soares, Director of SDR EMEA, Webcon.

Jestem niezmiernie szczęśliwy mogąc powitać Hugo w zespole Webcon. Jego olbrzymie doświadczenie w budowaniu i zarządzaniu zespołami sprzedażowymi będą cennym wzmocnieniem i pomogą nam w realizacji ambitnej strategii rozwoju międzynarodowego. – komentuje Łukasz Wróbel, Wiceprezes Webcon.

Światowy rynek low-code według analityków Gartnera ma na koniec 2023 roku osiągnąć wartość blisko 27 mld dolarów, czyli niemal 20% więcej niż rok temu. Największym segmentem o wartości niemal 10 mld dolarów są systemy umożliwiające tworzenie oprogramowania niemal bez konieczności programowania, takie jak platforma low-code Webcon BPS.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments