Traxlo pozyskało fundusze od dotychczasowych i nowych inwestorów na rozwój usług dla sektora retail. Dzięki finansowaniu firma planuje rozszerzyć swoje usługi na istniejących rynkach, w szczególności w Polsce oraz podwoić liczbę lokalizacji i miast, w których jest dostępna.

Traxlo ogłosił pomyślne zamknięcie finansowania pre-seed na poziomie 1,1 mln euro, pozyskując 600 000 euro dodatkowego kapitału. Do dotychczasowych inwestorów tj. Iron Wolf Capital, Antler i Red Pill VC dołączył gdański fundusz Black Pearls VC i anioł biznesu z USA. Traxlo planuje wykorzystać finansowanie do dalszego rozwoju na istniejących rynkach, ze szczególnym nastawieniem na Polskę. Firma świadczy usługi dla sieci sklepów spożywczych i oraz dla marek FMCG poprzez sieć lokalnych ‘gigerów’, którzy wykonują codzienne zadania w sklepach znajdujących się w pobliżu ich domów. Zadania obejmują sprawdzanie daty ważności produktów, uzupełnianie zapasów, merchandising, czy też kontrolę zapasów.

Dzięki nowym platformom cyfrowym, takim jak Traxlo, które umożliwiają pracownikom usług krótkoterminowych kontakt z klientami, gig-economy może rozwijać się w bardzo szybkim tempie. Szacuje się, że dzięki korzystnym regulacjom prawnym, do 2025 roku w UE będzie 43 miliony osób pracujących w tym modelu.

Traxlo z powodzeniem ukończyło kilka programów akceleracyjnych min. przy współpracy z Żabką czy też Poland Prize, który pozwolił firmie wejść na lokalny rynek. Dodatkowo, startup pogłębił współpracę ze szwedzką firmą Whywaste i obecnie świadczy połączone usługi zarządzania odpadami spożywczymi dla swoich klientów na Litwie i w Polsce.

Cieszymy się, że pozyskaliśmyfundusze, które pozwolą przyspieszyć misję Traxlo. Chcemy dać możliwość każdej osobie na  generowanie dodatkowych dochodów w pobliżu domu, jednocześnie tworząc wartość dla lokalnych firm\. Cieszymy się, że coraz więcej dyrektorów ds. handlu detalicznego wspiera naszą misję, i dzięki Traxlo  jednocześnie ich firmy stają się coraz efektywniejsze i wydajniejsze w realizacji zadań” – mówi Paul Vezelis, dyrektor generalny i współzałożyciel Traxlo.

Dzięki aplikacji mobilnej oferowanej przez Traxlo, ‘gigersi’ mogą już teraz znaleźć możliwości wykonania zadań, aby wygenerować dodatkowy dochód. Aplikacja jest dostępna w 300 lokalizacjach w ponad 10 miastach. Traxlo planuje ponad dwukrotnie zwiększyć liczbę lokalizacji i miast do końca roku.

Aplikacja jest obecnie dostępna w języku angielskim, litewskim i polskim, a w związku z dużym zapotrzebowaniem rynku planuje się wkrótce dodać język ukraiński. Firmę tworzy 10 osóbowy zespół pracujący w biurach w Wilnie i Warszawie. Spółka aktywnie poszukuje nowych talentów do obu lokalizacji.

Traxlo było ratunkiem dla mnie jako matki, która ma wolny czas w przerwach, w których zajmuję się dziećmi. Dzięki aplikacji mogę znaleźć elastyczne i łatwe do wykonania zadania, które idealnie pasują do mojego harmonogramu. Nie tylko uzyskuję dodatkowy dochód, ale również mam swobodę pracy, kiedy i gdziekolwiek chcę. Dzięki Traxlo mogę z łatwością pogodzić życie rodzinne i realizować moje cele finansowe.” – Jolanta, gigerka z Litwy.

Partner Black Pearls VC Aleksander Dobrzyniecki, funduszu który zainwestował w Traxlo, widzi ogromny potencjał dla aplikacji, która może przynieść korzyści zarówno mieszkańcom, jak i branży handlowej na polskim rynku i nie tylko:

Mamy przyjemność ogłosić naszą trzecią inwestycję w litewski startup i jest nim Traxlo. Startup rewolucjonizuje sposób, w jaki lokalne społeczności mogą uzyskać dodatkowe dochody, jednocześnie dostarczając wartość dla przedsiębiorstw. Dzięki utalentowanemu zespołowi, dotychczasowym osiągnięciom i nowatorskiemu modelowi, wierzymy, że Traxlo ma potencjał, aby wywrzeć znaczący wpływ na rynek gig economy w Europie. Cieszymy się na możliwość pomocy założycielom w ich ekspansji w Polsce i zamierzamy wspierać firmę w dalszej ekspansji na innych rynkach” – wskazał partner Black Pearls.

Firma świadczy usługi dla sieci sklepów spożywczych i marek FMCG poprzez sieć lokalnych pracowników (gig-workers), którzy wykonują codzienne zadania w sklepach niedaleko swoich domów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments