Na początku maja Innova Capital, firma private equity w Europie Środkowo-Wschodniej, zawarła transakcję sprzedaży udziałów w Grupie Flokk, będącej największym europejskim producentem siedzisk biurowych.

Innova, wraz ze swoimi mniejszościowymi współinwestorami, zbyła posiadane udziały w ramach większej transakcji, w której Triton Fund IV, większościowy inwestor we Flokk, sprzedał cztery spółki portfelowe, w tym: Assemblin, EQOS, Flokk i Unica, do nowo utworzonego podmiotu, jakim jest Triton IV Continuation Fund („TIV CF”).

Początkowo, w lipcu 2017 r., Innova Capital nabyła 74 proc. udziałów w Profim, polskim liderze na rynku siedzisk biurowych. Następnie w kwietniu 2018 r., Profim został przejęty przez Flokk, w wyniku czego Innova Capital stała się prawie 20-proc. udziałowcem w powiększonym podmiocie. Po kolejnych przejęciach w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii Grupa Flokk umocniła swoją pozycję niekwestionowanego lidera na rynku europejskim, oferując szereg nagradzanych, zrównoważonych produktów oraz zarządzając w pełni kompleksowym portfolio marek, w tym: HÅG, RH, BMA, RBM, Giroflex, Offecct, Profim, 9to5 Seating i Connection.

Minione 5 lat z Profim i Flokk było imponującą podróżą biznesową. Po raz kolejny spółka portfelowa Innova stała się ponadregionalnym liderem, dzięki wysoce synergicznej serii transakcji M&A i dobrze przeprowadzonej integracji. Jestem bardzo wdzięczny założycielom Profim za ich zaufanie i nieustające wsparcie w tej złożonej, międzynarodowej konsolidacji. Chciałbym również podziękować i pogratulować zespołowi zarządzającemu Flokk, a także naszym partnerom z Triton za owocną współpracę i udane partnerstwo. – powiedział Andrzej Bartos, Senior Partner w Innova Capital, reprezentujący fundusz w radzie dyrektorów Flokk.

W imieniu zarządu Flokk chciałbym podziękować całemu zespołowi Innova Capital za wsparcie i doradztwo w udanym procesie integracji z Profim oraz przy okazji dalszych przejęć. – skomentował Lars Røiri, Dyrektor Generalny Grupy Flokk.

Ryszard Rychlik, jeden z założycieli i Prezes Zarządu Profim do momentu przejęcia spółki przez Innova wskazał: Innova Capital umożliwiła stopniową sukcesję udziałowców w Profim i umiejętnie przeprowadziła atrakcyjne połączenie biznesowe z Flokk, co stanowi potwierdzenie wysokich kompetencji firmy w zakresie międzynarodowych konsolidacji.

Sprzedaż Flokk oznacza zamknięcie funduszu Innova/5, instrumentu inwestycyjnego utworzonego przez Innova Capital w 2010 r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments