DataWalk podał dziś wstępne wyniki za pierwszy kwartał 2023 roku. Przychody w tym okresie wyniosły PLN 3,2M, co oznacza spadek o 23% rok do roku, a łączna wartość projektów w lejku po raz pierwszy w historii spółki przekroczyła 40M USD, wzrastając o 59% rok do roku.

Jeszcze nie udało nam się w pełni uwolnić potencjału rynkowego naszego produktu po zeszłorocznym spowolnieniu. Pierwszy kwartał nie jest jednak zazwyczaj dobrym prognostykiem sprzedaży rocznej. Wierzymy, że rok 2023 będzie znacznie lepszy niż 2022. Pierwsze oznaki nadchodzącej poprawy są już widoczne i mierzalne, np. wartość projektów w naszym lejku sprzedażowym w pierwszych miesiącach 2023 roku znacznie wzrosła, co jest obiecującym sygnałem na przyszłość. Dzięki wzmocnieniu naszych możliwości w zakresie Field Engineering jesteśmy w stanie lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów w zakresie wdrożeń pilotażowych oraz pokazywać use case na rzeczywistych danych. Te tak zwane procesy przedsprzedażowe okazały się jednym z naszych głównych wąskich gardeł w ostatnich miesiącach. Są też inne sygnały, że zbliżamy się do przezwyciężenia ostatnich wyzwań – podzielimy się nimi w raporcie finansowym oraz podczas konferencji w przyszłym tygodniu. powiedział Paweł Wieczyński, CEO DataWalk.

Powyższe wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane przy sporządzaniu kwartalnego sprawozdania finansowego, w związku z czym nie można wykluczyć możliwości zmiany ich wartości. Publikacja sprawozdania finansowego odbędzie się 18 maja 2023 roku. Po niej odbędzie się otwarta wideokonferencja z członkami zarządu w dniu 19 maja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments