Producent samochodów Chery International zapowiedział wejście na polski rynek z marką OMODA 5, samochodem, który funkcjonalnościami, kształtem i wyposażeniem ma spełniać oczekiwania młodego pokolenia kierowców, któremu marka jest dedykowana.
Firma nie zdradza na razie sposobu dystrybucji samochodów w Polsce, ale zapewnia, że procesy budowania sieci dystrybucji są zaawansowane i umożliwią uruchomienie sprzedaży aut OMODA 5 w Polsce już w III kwartale 2023 roku.
Firma nie ma co prawda żadnej historii na rynku polskim, ale na świecie nowy SUV OMODA 5 zamyka pierwszy kwartał 2023 z rekordową sprzedażą 13 tys. egzemplarzy. Do tej pory Chery International prowadziło aktywne działania w Ameryce Południowej i Bliskim Wschodzie. Teraz zapowiada bardzo ambitne plany związane ze zwiększaniem udziału marek z rodziny Chery International w naszym motoryzacyjnym torcie. Młodego klienta chce przekonać designem oraz wartościami, jakie stoją za modelem, a wprowadzając kolejne marki i modele, zamierza zaspakajać oczekiwania kolejnych grup kierowców. Zaprojektowany zgodnie z filozofią Art In Motion nowoczesny kształt auta, modne linie i duża przestrzeń to elementy, które wyróżniają samochód OMODA i decydują o jego sukcesie, zwłaszcza wśród młodych użytkowników. Auto zasilane jest silnikiem 1,6 lub 1,5 T.
W tym roku globalny przemysł motoryzacyjny odradza się wolniej niż oczekiwano; styczeń pokazał roczny spadek sprzedaży samochodów osobowych w Niemczech o 2,6%; w Chinach na przełomie stycznia i lutego sprzedaż spadła o ponad 15,2% (wliczając w to uderzający spadek o 19% w segmencie A0 SUV). W pierwszym kwartale przewidywało się znaczny spadek – aż 14% – globalnej sprzedaży modelu C-HR. Jednakże OMODA łamie ten trend wchodząc w 2023 rok z rekordową sprzedażą wynoszącą ponad 13 000 sztuk w pierwszym kwartale.
OMODA nadal podąża ścieżką zrównoważonego rozwoju w regionach, w których została wprowadzona, od Meksyku i Izraela, aż po Kuwejt. Marka zyskała ogromną popularność na całym świecie głównie dzięki swojej filozofii zaspokajania zróżnicowanych potrzeb młodszych pokoleń.
Przyjmując koncepcję projektowania „Art in Motion”, osuwająca się stylistyka OMODA zapewnia unikalny i futurystyczny efekt wizualny. Pod maską, OMODA napędzana jest silnikiem 1.6T lub 1.5T z przekładnią DCT lub CVT, dzięki czemu będzie w stanie sprostać różnym potrzebom klientów. OMODA 5 jest również wyposażona w system ADAS, posiadający 10 funkcji inteligentnej konfiguracji bezpieczeństwa, system ten ma na celu zapewnić bezpieczeństwo i beztroskę podróży młodym prekursorom trendów. Kierując się dążeniem do bezpieczeństwa i jakości, OMODA uzyskała pełną pięciogwiazdkową ocenę w testach zderzeniowych Euro NCAP (European New Car Assessment Programme), ustanawiając nowy punk odniesienia w kategorii bezpieczeństwa w branży.
Ponadto imponujące wyniki sprzedaży firmy OMODA pomogą przyspieszyć realizację globalnej strategii rynkowej firmy. Od początku drugiego kwartału OMODA będzie sukcesywnie wprowadzana na inne regiony rynkowe, takie jak Bliski Wschód, Ameryka Łacińska i Unia Europejska, do końca 2023 roku przewidywany jest jej rozwój na terenie ponad 30 globalnych rynków.
Wykorzystując najnowocześniejsze technologie w dziedzinie nowych źródeł energii, OMODA wprowadzi modele BEV o piorunującej mocy, aby ułatwić przejście do zrównoważonych ekosystemów mobilności. Zgodnie z podawanymi informacjami, pod koniec kwietnia OMODA ma przeprowadzić premierę modeli, zatem warto śledzić dalszy rozwój wydarzeń.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments