Euvic IT obejmie 51 proc. udziałów, działającej od blisko 20 lat na rynku, warszawskiej spółki Outsourcing24. To kolejna w tym roku, po 4wise Group, inwestycja w rozwój filaru Infrastruktura IT Grupy.

Jej celem jest przede wszystkim istotne wzmocnienie oferty dla segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą liczyć na wsparcie w cyfrowej transformacji biznesu, jakie wcześniej dostępne było głównie dla dużych firm i korporacji. Inwestycja w Outsourcing24 jest kolejnym elementem realizacji nowej strategii Grupy – Euvic 2030. W kolejnych miesiącach planowane są następne akwizycje rozszerzające portfolio usług oferowanych w ramach Grupy.

Grupa Euvic konsekwentnie wzmacnia swój strategiczny filar Infrastruktura IT skoncentrowany wokół spółki Euvic IT (dawniej IT Works) i Euvic Solutions oraz IT Challenge. W 2021 Euvic przejął kontrolę nad notowanym na New Connect eoNetworks S.A. Rok później do Grupy dołączyła Unima 2000 Systemy Teleinformatyczne S.A. Na początku 2023 roku Grupę wzmocniła chorzowska 4wise Group, która zapewnia swoim klientom usługi kompleksowego wsparcia procesów biznesowych od audytu stanu infrastruktury, po bieżące wsparcie operacyjne zapewniające stabilne środowisko pracy. Dołączenie do Grupy Euvic spółki Outsourcing24 to kolejny strategiczny ruch w ramach istotnego wzmocnienia usług dla segmentu MŚP.

Chcemy oferować małym i średnim firmom rozwiązania, które wcześnie były dostępne głównie dla dużych firm i korporacji. Dostrzegamy wyzwania, przed jakimi stoi ten segment klientów i wiemy, że możemy im zaoferować jakość usług i doświadczenie, jakim do tej pory dzieliliśmy się z dużymi klientami. Dzięki kompetencjom i wiedzy zespołu Outsourcing24 będziemy mogli jeszcze lepiej dopasować dostępne na rynku technologie do potrzeb i ambicji biznesów, które chcą się rozwijać, zwiększać swój potencjał oraz być bardziej konkurencyjnymi, bez konieczności stałego utrzymywania rozbudowanych kompetencyjnie zespołów specjalistów od technologii i transformacji cyfrowej. Wiemy jak zapewnić im pełne spektrum uporządkowanych i sprawdzonych procesów dopasowanych do ich skali działania oraz planów wzrostu. – mówi Zbigniew Ciukaj, Wiceprezes Zarządu Euvic IT S.A.

Grupa Euvic wspólnie z zespołem Outsourcing24 oraz 4wise Group dostarczy firmom z sektora MŚP najwyższej klasy usługi, oraz dostęp do technologii w ofercie abonamentowej. To pozwoli klientom na znaczne ograniczenie kosztów stałych oraz elastyczne dopasowanie usług do bieżących potrzeb i planów rozwoju. W ofercie znajdują się między innymi usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, zapewnienia kontynuacji działania na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, pełny backup danych, kompleksowe bezpieczeństwo sieci oraz bieżące szkolenie i edukacja pracowników z technologii wykorzystywanych przez firmę.

Jedną z kluczowych usług, jakie chce dostarczać klientom z sektora MŚP Grupa Euvic jest audyt i doradztwo technologiczne w zakresie możliwych do wykorzystania w firmie technologii, które mają znacząco usprawnić i zoptymalizować jej działanie oraz znacznie zwiększyć możliwości skalowania działalności.

Przez ostatnie 10 lat pomogliśmy bardzo wielu małym i średnim firmom rozwijać się na podstawie technologię. Dobrze rozumiemy specyfikę ich działania, uwarunkowania rynkowe, w jakich muszą funkcjonować oraz potrzebę budowania jakości, aby konkurować z największymi, często działającymi na skalę globalną podmiotami. Wiemy, że wiele firm dziś często nawet nie myśli o wykorzystaniu kluczowych technologii lub po prostu odkłada ważne inwestycje na później, z góry zakładając, że to będzie wiązać się ze zbyt dużymi kosztami.Tymczasem naszym celem jest przekonanie ich, że mogą mieć dostęp do najlepszych, a jednocześnie akceptowalnych kosztowo, rozwiązań, które znacznie przyśpieszą i ułatwią ich rozwój. Zdecydowaliśmy się na dołączenie do Grupy Euvic, która ma ogromne doświadczenie we wdrażaniu najlepszych rozwiązań dla dużych firm, aby móc wspólnie zaoferować tego typu technologie praktycznie każdemu biznesowi, który poważnie myśli o budowaniu realnej przewagi konkurencyjnej. – mówi Marek Klimaszewski, Prezes Zarządu Outsourcning24.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments