W minionym roku Globalworth podpisał w Polsce umowy najmu o łącznej powierzchni 87 500 mkw. Na ten bardzo dobry wynik składają się nowe umowy biurowe i usługowo-handlowe, przedłużenia istniejących kontraktów oraz zwiększenia wynajmowanej powierzchni przez najemców.

Ubiegły rok był jednym z najtrudniejszych, nie tylko dla naszej branży, ale to dało dodatkowy cel, aby zakończyć go z bardzo dobrymi wynikami, mimo niesprzyjających warunków. Tym bardziej odczuwamy ogromną satysfakcję, że podołaliśmy wyzwaniom. To rezultat ciężkiej pracy naszych asset i leasing managerów, inżynierów, prawników, zarządców i wszystkich pozostałych zespołów Globalworth Poland, a także efekt wyjątkowej oferty naszych nieruchomości, w której znajdziemy obiekty wyróżniające się centralnymi lokalizacjami, doskonałym dostępem do komunikacji publicznej oraz powierzchniami o wysokim standardzie, które dzięki ciągłym modernizacjom czy remontom z powodzeniem rywalizują z najnowszymi przedsięwzięciami deweloperskimi. Nie bez wpływu pozostawała również najwyższa jakość naszych usług około-budynkowych świadczonych w dużej mierze bezpośrednio przez Globalworth i aktywna postawa wobec najemców, którym oferowaliśmy elastyczne rozwiązania dostosowane do obecnych wyzwań rynkowych. Jesteśmy nie tylko właścicielem, ale i zarządcą wszystkich naszych obiektów, mogliśmy być jeszcze bliżej najemców, a co najważniejsze szybko i skutecznie reagować na ich potrzeby. mówi Artur Apostoł, Managing Director – Real Estate Operations Poland w Globalworth.

Globalworth jest zaufanym i długoterminowym partnerem dla swoich najemców. Świadczą o tym nie tylko nowe umowy najmu, znaczące inwestycje w przybudowy, modernizacje czy remonty obiektów, ale także przedłużone kontrakty podpisywane przez najemców ponownie wybierających ofertę Globalworth.

Wśród firm, które w 2022 roku podjęły decyzję o kontynuacji współpracy z Globalworth w Polsce, znalazły się m.in. Haitong Group (1 200 mkw.) i ASB Poland (1 900 mkw.) w kompleksie Skylight & Lumen w Warszawie oraz EcoVadis (1 900 mkw.) w warszawskim Spektrum Tower. Z kolei z nowych umów podpisanych w 2022 roku warto wymienić m.in. kontrakty z Deloitte (1 300 mkw. we wrocławskiej Renomie), Westrock (800 mkw. w Quattro Business Park w Krakowie), czy Kakadu Zoo (1 600 mkw. w Warsaw Trade Tower).

Innowacyjna strategia Globalworth polega m.in. na objęciu jak największym zakresem usług związanych z opieką zarówno nad najemcami, jak i nieruchomościami. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania, bogatą ofertę wynajmu powierzchni, ale również doradztwo architektoniczne i realizację prac dla wymarzonego biura „pod klucz”. Jedną z najbardziej spektakularnych modernizacji przestrzeni biurowej zakończonych w ubiegłym roku przez dział Workplaces w Globalworth Poland, była aranżacja na powierzchni 13 000 mkw. dla Uniqa w biurowcu Warsaw Trade Tower, która w tym roku wygrała główną nagrodę w kategorii Best Interior Concept w konkursie CIJ Awards Poland.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments