Moje Miejsce II w Warszawie, czyli drugi budynek biurowy wielofunkcyjnego projektu 'destination’ należącego do Echo Investment, został kupiony przez Trigea Real Estate Fund. Projekt jest w pełni wynajęty przez renomowanych najemców, takich jak Tchibo czy NetWorks oraz posiada certyfikat środowiskowy BREEAM na poziomie Excellent. Wartość transakcji wyniosła blisko 45 mln euro.

Biurowiec jest częścią miastotwórczego projektu Moje Miejsce, który tworzy wielofunkcyjny kwartał łączący biurowce, mieszkania, punkty usługowe i dobrze zaprojektowaną przestrzeń publiczną. Biurowiec Moje Miejsce II oferuje blisko 17 tys. mkw. powierzchni przeznaczonej na wynajem, a wśród jego najemców są m.in. Tchibo, NetWorks, Boehringer Ingelheim czy Ekaterra.

Transakcja jest kolejnym dowodem na duże zainteresowanie zarówno inwestorów, jak i najemców zrównoważonymi projektami 'destination’, oferującymi zarówno mieszkania, jak i biura połączone z usługami. Moje Miejsce, jako inwestycja wielofunkcyjna, nie tylko szczyci się strategiczną lokalizacją, ale także może pochwalić się zrównoważonymi rozwiązaniami, komfortową przestrzenią do pracy oraz ponadczasowym designem. Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Trigea Real Estate Fund w Warszawie. To już nasza druga transakcja w ciągu 12 miesięcy, co tylko potwierdza wzajemne zaufanie i wspólną wizję rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. – mówi Judyta Sawicka, Head of Investment & Divestment.

Cały wielofunkcyjny projekt Moje Miejsce, do którego należy sprzedawany biurowiec, już w pełni działa i jest wykończony. Echo Investment poświęciło dużo uwagi stworzeniu towarzyszącej infrastruktury i zagospodarowaniu terenów zielonych. W inwestycji oraz na terenach publicznych, wzdłuż ulic Dziekońskiego, Beethovena oraz Aignera, posadziło łącznie blisko 120 drzew. W biurowej części inwestycji zastosowane zostały energooszczędne i proekologiczne rozwiązania oraz technologie wspierające zrównoważony rozwój, czego potwierdzeniem są otrzymane certyfikaty BREEAM. Projekt został zaprojektowany przez biuro JEMS Architekci.

Moje Miejsce II, dzięki ekologicznym rozwiązaniom i renomowanym najemcom, jest doskonałym produktem inwestycyjnym dającym gwarancję stabilnych dochodów dla długoterminowego inwestora. Ponadto po projekcie MidPoint 71 we Wrocławiu, z przyjemnością podejmujemy współpracę z Echo Investment przy kolejnym świetnym projekcie. – mówi Tomáš Trčka, CEO Trigea Real Estate Fund.

Trigea Real Estate Fund, czeski fundusz nieruchomości założony w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Trigea Real Estate Fund koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, w szczególności biurowcach i obiektach handlowych. Fundusz działa w Czechach i na Słowacji, a wkrótce może wejść do innych regionów Europy Środkowo-Wschodniej.

Firma Colliers, JLL i Greenberg Traurig doradzały sprzedającemu, natomiast Cushman & Wakefield i CMS pełniły rolę doradcy kupującego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments