Marek Cichewicz, Klepsydra

Merit Investments ASI realizuje umowę inwestycyjną związaną z branżą funeralną i powołuje nowy zarząd. Do zarządu weszli doświadczeni menedżerowie: Marek Cichewicz został powołany na Prezesa Zarządu, natomiast Paweł Łapiński na Wiceprezesa Zarządu.

Merit, który do tej pory zajmował się doradztwem, konsultingiem oraz inwestycjami kapitałowymi w spółki publiczne oraz w podmioty charakteryzujące się wysokim potencjałem wzrostu wartości przedsiębiorstwa na rynku niepublicznym, realizuje umowę inwestycyjną z lutego 2023 r., zgodnie z którą do spółki wniesione zostaną aktywa spółek Centrum Pogrzebowe, Bongo Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe oraz Firmy Pogrzebowej Klepsydra. Dwa kolejne etapy tej transakcji, czyli powołanie nowej Rady Nadzorczej oraz Zarządu właśnie zostały zrealizowane.

Marek Cichewicz ma bardzo duże, ponad 16-letnie doświadczenie w branży pogrzebowej w Polsce. Od 2007 roku zarządza firmą BONGO Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe, jest też Prezydentem Światowej Organizacji Przedsiębiorców Pogrzebowych FIAT-IFTA, największej światowej organizacji branży funeralnej zrzeszającej członków z ponad 80 krajów. Natomiast Paweł Łapiński posiada ponad 25-letnie doświadczenie biznesowe, w tym na stanowiskach Prezes Zarządu, CFO i Dyrektor Zarządzający w takich firmach jak m.in. Grupa Azoty, gdzie przeprowadził udaną akwizycję niemieckiej Grupy Compo Expert (wartość transakcji przekroczyła 1 mld zł) oraz zorganizował finansowanie międzynarodowego Equity i Senior Debt dla projektu Polimery Police w formule Project Finance (wartość projektu ponad 7 mld zł) czy Stelmet S.A., w której przeprowadził optymalizację procesów produkcyjnych oraz rozwijał obszar innowacji.

Do Rady Nadzorczej powołany został zaś Adam Salski, od ponad 25 lat zajmujący się działalnością w branży drzewnej w Polsce, będący współwłaścicielem firmy DREW-SAL, która jest jednym z liderów w Polsce specjalizującym się w produkcji trumien, sarkofagów oraz urn drewnianych oraz Marcin Jaszczuk, posiadający 14-letnie doświadczenie w sektorze finansów, zrealizował szereg transakcji typu M&A w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, związany wcześniej z Alior Bankiem, PZU, Saski Partners. Prowadzi obecnie fundusz venture capital 4growthVC, jest także współwłaścicielem oraz Wiceprezesem Zarządu Enata Bread.

Po przeprowadzeniu umowy inwestycyjnej będzie to pierwsza spółka z branży funeralnej na warszawskiej giełdzie, ale kilka spółek z tej branży jest notowanych na światowych giełdach. Dla przykładu, największą notowaną na nowojorskiej giełdzie (NYSE) jest firma Service Corporation International (SCI), która wyceniana jest na 10 mld dolarów, natomiast na londyńskiej giełdzie notowana jest spółka Dignity wyceniana na blisko 270 mln funtów.

Spółki Centrum Pogrzebowe Sp. z o.o., Bongo Międzynarodowe Usługi Pogrzebowe Sp. z o.o. oraz Firma Pogrzebowa Klepsydra Sp. z o.o. tworzą grupę przedsiębiorstw świadczących kompleksowe usługi pogrzebowe na terytorium Polski, której celem jest konsolidacja tego rynku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments