DataWalk prezentuje wstępne wyniki finansowe za rok 2022. Przychody w tym okresie wyniosły 33,3M PLN, co oznacza wzrost o 8% rok do roku. 

Paweł Wieczyński, prezes DataWalk

Jesteśmy rozczarowani wynikami sprzedaży, które można przypisać głównie naszemu brakowi doświadczenia w dziedzinie Field Engineering. Nasze procesy przed- i posprzedażowe nie były w stanie obsłużyć rosnącej liczby klientów, jak również większej złożoności kontraktów, nad którymi pracowaliśmy. Zdaliśmy sobie sprawę z tego problemu i zaczęliśmy nad nim pracować ponad rok temu. Teraz patrząc wstecz, widzimy, jak wiele udało się już poprawić i o ile skuteczniej jesteśmy w stanie obsłużyć nawet duże i zaawansowane wdrożenia dla bardzo wymagających klientów, z Tier1 naszego rynku. Projekty te są bardzo wymagające pod względem oczekiwań klienta, ROI itp. dlatego tym bardziej cieszy, gdy tego typu klienci kontynuują z nami współpracę, nagradzają nas i dają nam możliwość dalszego rozwoju. Wszystko to jeszcze rok temu wydawało się być poza naszym zasięgiem. To jednak jeszcze nie koniec wyzwań – jest wiele do zrobienia i poprawienia w naszych procesach, zanim będziemy mogli śmiało powiedzieć, że nie jesteśmy już sami największym ogranicznikiem własnego  wzrostu. Nie budujemy maszyny zdolnej podwoić nasze przychody, chcemy stworzyć coś, co napędzi nasz wzrost do poziomów wielokrotnie wyższych niż obecnie. mówi Paweł Wieczyński, prezes zarządu DataWalk.   

Spółka podpisała w 2022 roku bardzo ważne nowe kontrakty, w tym z ONZ i bankiem ING. Największe z nich były jednak kontynuacją zamówień od klientów pozyskanych w poprzednich latach.

W 2022 roku pokazaliśmy znaczące korzyści, jakie nasze rozwiązanie może przynieść klientom, coś, co wewnątrz firmy nazywamy „dostarczaniem przytłaczającej przewagi”. Zaowocowało to pozytywnymi recenzjami na platformie Gartnera, publicznymi referencjami i znaczącą nagrodą od dużego klienta. Wyniki pokazują, że nasza technologia i możliwości produktowe są bardzo wartościowe, ale ograniczają nas możliwości dotarcia na rynek. Nasza technologia jest dobrze dopasowana do obecnych oczekiwań rynku. Po zakończeniu przebudowy kluczowych procesów i optymalizacji struktury zespołu, wyjdziemy z obecnego okresu z silniejszą firmą. Będziemy mogli kontynuować wzrost w znacznie wyższym tempie w kolejnych latach. Widoczny obecnie wzrost zastosowań AI we wszystkich branżach oznacza, że nasz produkt będzie  coraz bardziej potrzebny. Dzięki pozyskanemu w ubiegłym roku finansowaniu oraz wprowadzonym działaniom w zakresie zarządzania kosztami możemy w pełni skupić się na rozwoju biznesu przynajmniej do 2024 roku, co jest dla nas dużym komfortem w obecnym burzliwym otoczeniu gospodarczym. mówi Paweł Wieczyński.

Opublikowane wyniki finansowe stanowią szacunki uzyskane w trakcie sporządzania rocznego skonsolidowanego sprawozdania finansowego, w związku z czym nie można wykluczyć możliwości zmiany wartości wskazanych w niniejszym raporcie bieżącym. Publikacja raportu rocznego będzie miała miejsce 13 kwietnia 2023 roku. Z kolei w dniu 14 kwietnia odbędzie się otwarta wideokonferencja z członkami Zarządu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments