Zarząd DataWalk

Paweł Wieczyński, prezes DataWalk (na zdjęciu w środku), w komentarzu eksperckim dla ISBtech o sztucznej inteligencji i osławionego ChatGPT w konteście technologii i biznesu spółki.

Mało kto wie, jak krytyczne dla AI stają się grafy i wzajemnie, więc oczywiście patrzymy na ChatGPT i inne, podobne rozwiązania (ChatGPT jest bardzo popularny, ale to wierzchołek góry lodowej). Oczywiście nie wykorzystujemy ChatGPT w DataWalk na większą skalę (bezpieczeństwo danych jest priorytetem), ale duża część procesów analitycznych w naszej platformie opiera się na AI, w tym procesowanie języka naturalnego.

W zakresie NLP (Natural Language Processing) oferujemy naszym klientom m.in. analizy danych nieustrukturyzowanych dostępne dla wielu języków. Kluczowym komponentem naszej platformy są też oparte o AI moduły Machine Learning.

Oprócz tego DataWalk wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji do automatycznego uzupełniania, czyszczenia, nadpisywania, poprawiania i wzbogacania danych, dzięki czemu można je szybko wykorzystać do dalszej analizy, w tym też do ‘karmienia’ uporządkowanymi danymi sztucznych inteligencji podobnych do ChatGPT.

Wkrótce planujemy rzucić nieco światła na ten temat na zbliżającej się konferencji wynikowej (14 kwietnia), której część strategiczna będzie poświęcona w głównej mierze właśnie zagadnieniom związanym z AI.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

DataWalk idzie zdecydowanie w SaaS/PaaS

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments