Grupa Fellowmind – wiodący europejski partner Microsoft – nadaje priorytet ekspansji w Polsce i w regionie Europy Centralnej, dostrzegając potencjał do dynamicznego rozwoju polskiego oddziału. Na stanowisko Managing Director w Fellowmind Poland powołano Daniela Olejniczaka – dotychczasowego Wiceprezesa Zarządu, który jest związany z firmą od ponad 20 lat.

Obroty Grupy Fellowmind w 2021 r. osiągnęły wartość 262 mln euro, co oznacza, że w ciągu zaledwie dwóch lat dwukrotnie zwiększono przychody. Spółka konsekwentnie zaznacza swoją obecność na kolejnych rynkach europejskich, umacniając pozycję w regionie, czego kamieniem milowym była akwizycja w 2020 r. polskiej firmy Bonair. Po niespełna 3 latach od tego wydarzenia Polska staje się hubem dla Grupy w regionie Europy Centralnej. Dotychczasową działalność Fellowmind Poland doceniono, wybierając na stanowisko Managing Director eksperta z lokalnych struktur. Od 1 marca obejmie je Daniel Olejniczak – dotychczasowy Wiceprezes Zarządu.

Powierzono mi zadanie koordynowania procesu rozwoju marki Fellowmind w Europie Centralnej, a Fellowmind Poland zostało uznane za kluczową dla dalszej ekspansji w regionie lokalizację. Jestem związany z firmą od ponad 20 lat. Początkowo jako Bonair odegraliśmy istotną rolę w kształtowaniu rynku usług IT w Polsce. Po przystąpieniu do Grupy kontynuujemy rozwój polskiej struktury i umacnianie wiodącej pozycji na rynku rozwiązań biznesowych opartych o platformy Microsoft w Polsce i w regionie. – mówi Daniel Olejniczak, Managing Director, Fellowmind Poland.

Na kanwie zmian strukturalnych nastąpiły również zmiany w składzie zespołu zarządzającego Fellowmind Poland. Po blisko 30 latach Andrzej Wach – Prezes Zarządu i założyciel Bonair pozostaje w firmie jako doradca, przekazując tym samym swoje obowiązki i przechodząc na emeryturę. Do zarządu w roli Wiceprezesa dołączył również Daniel Walczuk – CFO w Fellowmind Poland.

Postrzegamy Polskę jako centralny hub w regionie CEE i ważną część naszego paneuropejskiego łańcucha dostaw. Chcemy zwiększyć naszą obecność w tym rejonie i poszerzyć pulę lokalnych talentów. Dzięki doświadczeniu i osiągnięciom Daniela Olejniczaka, polski oddział Fellowmind będzie mógł jeszcze dynamiczniej się rozwijać, nieustannie budując swoją pozycję w regionie. – mówi Ernst-Jan Stigter, CEO Fellowmind.

Potencjał zasobów ludzkich

Aktualnie Grupa Fellowmind zatrudnia 2000 pracowników w całej Europie, których liczba od 2019 r. zwiększyła się dwukrotnie. Zespół Fellowmind Poland liczy dziś 130 specjalistów. To kapitał, który ma kluczowy wpływ na nieustanną ekspansję firmy, a także doskonalenie portfolio produktów i usług. Funkcjonowanie w międzynarodowym środowisku biznesowym w ramach Grupy stanowi wartość dodaną dla pracowników, pozwalając na wymianę doświadczeń oraz gwarantując możliwość zdobywania kolejnych umiejętności również poprzez uczestnictwo w międzynarodowych projektach.

W przyszłości w polskiej spółce Fellowmind koncentrującej się obecnie na dostarczaniu rozwiązań ERP i CRM opartych o platformy Microsoft, planowane jest rozwijanie oferty o kolejne komplementarne komponenty. Wynika to z koncepcji Fellowmind „Connected Companies”, której celem jest dostarczanie klientom holistycznych usług.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments