Medicofarma Biotech S.A. została przyjęta w styczniu 2023 roku do grona European Federation of Biotechnology (EFB). Tym samym znalazła się obok takich firm, jak AstraZeneca czy Eppendorf. Rolą spółki będzie wspieranie federacji w promocji badań i innowacji w najnowocześniejszych dziedzinach biotechnologii.

Medicofarma Biotech stawia sobie za cel projektowanie, udoskonalanie i wprowadzanie na rynek leków będących przełomem dla profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych. W ramach działań B+R specjalizuje się w tzw. “technologii przyszłości” opartej o mRNA. W maju ubiegłego roku złożyła zgłoszenie patentowe dla technologii wykorzystującej RNA w terapii celowanej glejaka, raka piersi, raka jajnika oraz raka trzustki.

To, co nas wyróżnia wśród innych firm biotechnologicznych to priorytet, jeśli chodzi o innowacje. Nie jest to oczywiście łatwa droga. Wymaga od spółki sporych nakładów finansowych, a także czasu. Jednak coraz częściej europejscy decydenci zwracają uwagę na duże zapotrzebowanie dla przełomowych rozwiązania w ochronie zdrowia. Dlatego nasze członkostwo w EFB jest krokiem ku temu, by pokazać, że Polska ma pod tym względem dużo do zaoferowania, tj. wiedzę, technologię i doświadczenie. tłumaczy Cezary Kilczewski, prezes Medicofarma Biotech.

European Federation of Biotechnology została założona w 1978 roku, tworząc forum zrzeszające członków z całego świata, oparte na interdyscyplinarnej i międzynarodowej współpracy. Stawia sobie za cel m.in. edukację naukową oraz ułatwienie dialogu między naukowcami, przemysłem biotechnologicznym, a opinią publiczną.

Należymy do jednego z siedmiu oddziałów federacji, koncentrujących się na kluczowych dziedzinach biotechnologii. W ramach gałęzi biofarmaceutycznej będziemy m.in uczestniczyć w licznych sympozjach i kongresach. Pozwoli nam to nie tylko włączyć się w międzynarodowy dialog dotyczący innowacji, ale także zaprezentować nasze badania. dodaje prezes Medicofarma Biotech.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments