17 i 18 stycznia odbędzie się wydarzenie International Investor Day, dedykowane inwestorom indywidualnym, instytucjonalnym oraz środowiskom przedsiębiorców. Podczas konferencji organizowanej przez GPW oraz InnerValue przedstawiciele polskich spółek zaprezentują metody wzrostu działalności na rynkach zagranicznych, a inwestorzy private equity przybliżą specyfikę inwestowania w takie podmioty.

International Investor Day to kolejne wydarzenie, przygotowywane przez GPW wraz z partnerami mające na celu prezentację polskich spółek budujących skalę biznesu na rynkach zagranicznych. Spotkanie skierowane jest do inwestorów instytucjonalnych, indywidualnych oraz środowisk przedsiębiorców. Na parkietach GPW notowanych jest coraz więcej spółek, które prowadzą swój biznes również poza granicami kraju. Co je motywowało do szukania okazji biznesowych poza granicami kraju oraz jakie kroki zostały przez nich poczynione przy skalowaniu zagranicznego biznesu, dowiemy się podczas naszej dwudniowej konferencji. – mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor z Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Podczas International Investor Day podczas pierwszego dnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędą się panele dyskusyjne oraz prezentacje. W trakcie drugiego dnia w formule online zarządy spółek omówią indywidualne prezentacje. W konferencji wezmą udział fundusze: Enterprise Investors, Tar Heel Capital, 21 Concordia, SpeedUp Venture Capital, oraz PFR TFI. Spółki: Benefit Systems, Kruk, PlayWay, R22, Vercom, Answear.com, Ailleron, Trans Polonia, Creotech Instruments, Eurohold Bulgaria AD, One2tribe, TenderHut oraz Miraculum.

Krajowe firmy, z których wiele jest notowanych na GPW, coraz aktywniej i z powodzeniem skalują swoją działalność na rynkach zagranicznych. Co je motywowało do szukania okazji biznesowych, jak oceniają warunki rynkowo-legislacyjne w Europie, czy i jak obecna sytuacja makroekonomiczna przekłada się na dalsze tempo internacjonalizacji polskiego biznesu. Te i inne zagadnienia poruszą przedstawiciele zarządów spółek podczas panelu dyskusyjnego i indywidualnych prezentacji już 17 i 18 stycznia. – mówi Wojciech Iwaniuk, prezes InnerValue, współorganizującej konferencję.

Jak uzupełnia, drugim kierunkiem IID jest przybliżenie inwestycyjnej perspektywy zarządzających funduszami. Podczas debaty omówią oni m.in. doświadczenia z własnych inwestycji na wczesnych etapach rozwoju spółek, porównają je z inwestowaniem zagranicznym oraz ocenią perspektywy rynku VC/PE w Polsce i za granicą w 2023 roku.
Organizatorzy wskazują, iż zainteresowani uczestnicy mają do wyboru udział w formule stacjonarnej (I dzień) lub poprzez transmisję online (I i II dzień).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments