Check Point Cyber Center – tak nazywa się jedno z pierwszych na świecie muzeów poświęconych historii i przyszłości bezpieczeństwa sieciowego i cyberataków. W obliczu rosnącej fali globalnych ataków i działalności hakerów (wzrost o 38% w porównaniu do 2021), Cyber Center ma służyć jako swoiste centrum edukacji bezpieczeństwa cybernetycznego.

Eksperci zwracają uwagę na rosnącą świadomości zagrożenia atakami dla życia społecznego. Najbardziej narażone są opieka zdrowotna i edukacja. Niepokojący jest fakt potrzeby zamknięcia w ciągu ostatnich 2 lat wielu szpitali i szkół. Ucząc społeczeństwo w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa cybernetycznego, Check Point ma na celu podniesienie świadomości na temat praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa i higieny cybernetycznej.

Oprócz praktycznych wskazówek, jak zapobiegać cyberatakom, Cyber Center obejmuje również historię cyberbezpieczeństwa od momentu jego powstania. Eksponaty i filmy przedstawiają ewolucję cyberzagrożeń i innowacje technologiczne, które pomogły w ich zwalczaniu. Centrum podkreśla również wkład założycieli Check Point, Gila Shweda i Mariusa Nachta, którzy są powszechnie uznawani za pionierów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Ich wizja i przywództwo odegrały kluczową rolę w kształtowaniu branży i uczynieniu z Check Pointa światowego lidera w dostarczaniu rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Docieramy do wszystkich grup społecznych, zapraszając ich do pogłębiania wiedzy na temat bezpieczeństwa cybernetycznego i uczynienia świata bezpieczniejszym miejscem. To nasza podróż na przestrzeni 30 lat, powołanie, które z roku na rok staje się coraz ważniejsze. Zapewniając najlepsze bezpieczeństwo, chcemy również inwestować w kolejne pokolenie przedsiębiorców i udostępniać wiedzę na temat bezpieczeństwa cybernetycznego wszystkim. powiedział Gil Shwed, założyciel i dyrektor generalny Check Point Software Technologies.

W ceremonii przecięcia wstęgi wzięli udział wybrani urzędnicy, którzy pochwalili centrum bezpieczeństwa jako skuteczną inicjatywę mającą na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia bezpieczeństwa cybernetycznego oraz roli, jaką jednostki mogą odegrać w zapobieganiu zagrożeniom. Wśród zaproszonych gości był m.in. Isaak Herzog, prezydent Izraela, który pochwalił inicjatywy Check Pointa podjęte w celu wdrożenia innowacji i propagowania bezpiecznego korzystania z Internetu.

Odwiedzenie Cyber Center jest bezpłatne i służy jako narzędzie edukacyjne dla studentów rozważających karierę w branży technologicznej. Szacuje się, że na całym świecie jest około 3,5 miliona nieobsadzonych miejsc pracy w obszarze cyberbezpieczeństwa, więc branża musi budować i wspierać potok talentów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments