Dla pracowników oznacza to dodatkową wygodę podczas wyjazdu. Dla firm – koniec z dodatkowymi fakturami za przejazdy. Polski start-up Worktrips.com (dawniej Hotailors), światowy pionier zautomatyzowanej obsługi podróży służbowej wprowadza integrację swojego narzędzia z aplikacją Uber.

Chcemy jak najbardziej ułatwić podróż służbową naszym klientom. Aktualnie pracujemy nad połączeniem naszego narzędzia z aplikacją Uber. Pozwoli to pracownikom na zamawianie przejazdów bezpośrednio z naszego narzędzia. W końcu lot czy przejazd pociągiem do miejsca docelowego to dopiero początek delegacji. Na miejscu pracownicy również muszą się przemieszczać pomiędzy spotkaniami – mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Worktrips.com (Hotailors).

Uber w wielu miastach jest znacznie tańszą alternatywą taksówki i – co najważniejsze – łatwiej dostępną. Taka integracja pozwoli na zdecydowanie prostsze rozliczenie wyjazdu – nie tylko bilet lotniczy lub kolejowy oraz hotel będą wliczone w całkowity koszt podróży. Wliczą się w to również przejazdy między spotkaniami już w miejscu. To przełoży się na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na rozliczenie dodatkowych faktur oraz na większą przejrzystość kosztów delegacji.

Oprócz redukcji kosztów dla pracodawców, integracja Worktrips.com z aplikacją Uber będzie również oszczędnością czasu dla pracowników – wszystko odbywa się w jednym miejscu. Nie muszą tracić czasu na szukanie taksówki lub poruszanie się wypożyczonym samochodem, często po nieznanym mieście.

Zamawianie przejazdów Uberem będzie ułatwieniem dla pracowników. Ułatwieniem dla zarządzających wyjazdami będzie możliwość dołączenia przejazdu Uberem do indywidualnej polityki podróży. Dzięki takiemu rozwiązaniu, budżet na przejazdy za pomocą Ubera może być uruchomiony tylko w dniach wyjazdu, a nie gdy pracownik przebywa w miejscu zamieszkania oraz z określonym limitem kilometrów na cały wyjazd lub konkretny dzień. Proces delegacji będzie wówczas zautomatyzowany i jeśli pracownik zmieści się w przydzielonych limitach polityki podróży, nie będzie to wymagało dodatkowej akceptacji przełożonego. Wprowadzenie usługi Uber zamknie pełny cykl podróży, tzw. door to door delivery. Wszystkie nasze usługi pozwolą zarezerwować nie tylko hotel, pociąg lub lot, a również sprawne przemieszczanie się na lotnisko, do hotelu lub w miejsca spotkań podczas podróży służbowej. – tłumaczy Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technologii (CTO) i współzałożyciel Worktrips.com (Hotailors).

Aktualnie, do czasu wdrożenia integracji, cały czas jest możliwość zdalnego dołączenia Ubera do konta, jednak trzeba to zrobić za pomocą call center Worktrips.com. Wtedy zostanie utworzone konto biznesowe dla klienta w imieniu worktrips.com, z którego mogą korzystać pracownicy. W tym przypadku również koszty z aplikacji Uber będą wliczone do całkowitej faktury za podróż.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments