Planet B2B S.A., dostawca rozwiązań B2B w Polsce, ogłosił, że nabył większościowy udział w firmie I-Dotcom LLC, z siedzibą w Henderson (USA), wyspecjalizowanej w dziedzinie budowania i obsługi platform dla sprzedawców wielokanałowych działających na terenie USA i Kanady.

I-Dotcom LLC posiada duże doświadczenie w obsłudze sprzedawców na Amazon Marketplace oraz dostawców rządowych instytucji posiadających umowy z rządowym marketplace – GSA Advantage (General Services Administration), na którym w USA obsługiwana jest sprzedaż online produktów i usług od podmiotów komercyjnych za ponad 30 miliardów USD rocznie.

Oprócz swojej specjalizacji w zakresie tworzenia oprogramowania dla platform do przetwarzania zamówień dla sprzedawców wielokanałowych, I-Dotcom LLC jest również podmiotem zaangażowanym w tworzenie i wdrażanie technologii AI (sztucznej inteligencji) do automatycznego realizowania zamówień. Firma posiada i rozwija w tej dziedzinie swoje innowacyjne rozwiązania, które z powodzeniem wdraża u swoich klientów.

Przejęcie większościowego pakietu I-Dotcom LLC przez Planet B2B S.A. jest punktem zwrotnym w rozwoju naszej spółki, nad którego osiągnięciem długo pracowaliśmy. Dostarczane przez I-Dotcom rozwiązania informatyczne, zgromadzone doświadczenia, zasoby informatyczne i umiejętności pozwolą Planet B2B S.A. wykorzystać optymalnie efekt synergii i rozszerzyć działalność Planet B2B na wysokomarżowym i stabilnym rynku e-commerce Stanów Zjednoczonych. Ponadto dzięki przejęciu I-Dotcom zamierzamy zacieśnić współpracę pomiędzy obiema firmami i rozbudować w Polsce zespół programistów oraz osób zarządzających projektami (PM), które będą dedykowane do obsługi rynku amerykańskiego. W aspekcie finansowym włączenie spółki I-Dotcom i utworzenie dzięki temu grupy kapitałowej Planet B2B pozwoli znacząco zwiększyć osiągane przychody i wyniki finansowe. powiedział Prezes Zarządu Planet B2B S.A. Paweł Wieliczko.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments