Nortal, międzynarodowa firma specjalizująca się w transformacji cyfrowej, wybrała Kraków jako miejsce na pierwsze w Polsce, a drugie w Europie Środkowej biuro. Firma zatrudnia ponad 1700 specjalistów na całym świecie i rozpoczyna rekrutację polskich talentów. Nortal rozpocznie działalność w krakowskim biurze przejętej spółki Skelia.

Przodujące spółki technologiczne nie bez powodu wybierają stolicę Małopolski jako miejsce swojej działalności. Według danych z raportu „Kraków IT Market Report 2022”1 w mieście dostępnych jest ok. 50 tys. specjalistów IT. A liczba ta systematycznie rośnie, również za sprawą ok. 2,4 tys. absolwentów informatyki, opuszczających co roku mury krakowskich uczeni wyższych.

Jak mówi Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w Nortal, Polska od dawna znajdowała się w centrum zainteresowania Nortal Group ze względu na wysoko wykwalifikowaną kadrę, dogodną lokalizację i przyjazne dla zagranicznych inwestorów środowisko.

Wybór Krakowa na siedzibę naszego oddziału był naturalny. Kraków oferuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz możliwości pozyskiwania młodych talentów z renomowanych szkół wyższych. To wszystko sprawia, że miasto stało się strategiczną lokalizacją dla firm IT i kluczowym hubem dla globalnego rynku. – dodaje Kadi Tamkõrv, Head of People & Culture w Nortal. 

Nortal zatrudnia developerów

Nortal rozpocznie działalność w biurach przejętej spółki Skelia w Kijowie, Lwowie i Krakowie, łącząc obecnych pracowników Skelii z globalną pulą talentów. Firma wprowadza również nową markę usług „pwrteams”, która opiera się na bogatym doświadczeniu Skelii w rozbudowie wewnętrznych zespołów technologicznych i inżynieryjnych oraz dostarczaniu specjalistycznych talentów. Jednocześnie estoński gigant zatrudni w Krakowie na początek ponad 50 nowych specjalistów, m.in. ds. rozwoju produktu, inżynierii oprogramowania, środowisk chmurowych i analizy danych.

Wszyscy pracownicy będą mogli korzystać z szeregu benefitów oferowanych przez firmę, takich jak programy szkoleniowe, możliwość relokacji do jednego z wielu, rozsianych po całym świecie oddziałów czy z rozszerzonej ścieżki kariery w Nortal Group. Nortal posiada swoje biura w 24 krajach, m.in. USA, Estonii, Finlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Omanie. Aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów, w najbliższym czasie firma otworzy biuro także w Ukrainie, która również słynie z wykwalifikowanych specjalistów IT.

Patrik Vandewalle, prezes pwrteams i współzałożyciel firmy Skelia podkreśla, że rebranding biura Skelii na Nortal Polska i uruchomienie pwrteams otwiera pracownikom nowe ścieżki awansu w globalnej społeczności Nortala. „Pracownicy Skelii niczego nie tracą, za to dużo zyskują” – zwraca uwagę.

Szczegóły dotyczące zatrudnienia w Nortal są już dostępne i będą uzupełniane na stronie internetowej Nortal Polska.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments