GAMIVO, właściciel platformy transakcyjnej dla graczy, w 2022 roku kontynuował intensywny rozwój serwisu, usprawniając dotychczasowe, a także dodając nowe funkcjonalności. Spółka wprowadziła m.in. kolejne działania SEO, nowy system promowania ofert, a także geotargeting, czyli funkcję kierowania geograficznego. Automatyzacja i udoskonalenie platformy pozytywnie wpływa na rentowność biznesu. Po trzech kwartałach br. GAMIVO odnotowało zysk netto wyższy o 50 proc. względem analogicznego okresu 2021 roku.

Na początku 2022 roku GAMIVO ogłosiło pięć filarów rozwoju, które konsekwentnie realizowało, udoskonalając platformę i jednocześnie zwiększając jej rentowność. W pierwszym półroczu Spółka intensywnie pracowała nad zwiększeniem ruchu na platformie m.in. poprzez dbanie o SEO, czyli optymalizację strony internetowej pod kątem wyszukiwarek internetowych takich jak Google.

Ważnymi krokami prowadzącymi do tego celu było zaprezentowanie nowej strony produktowej, przebudowa strony głównej platformy oraz wprowadzenie linków kanonicznych, które pomagają rozwiązać problem duplikacji treści na platformie. Ulepszono także wyszukiwarkę wewnątrz serwisu, dzięki czemu użytkownicy jeszcze szybciej i łatwiej mogą znajdować produkty, których szukają.

Ponadto GAMIVO wprowadziło nowy system promowania ofert w modelu CPS, a także zwiększało bazę dostawców korzystających z systemu API, dzięki któremu sprzedawcy jeszcze efektywniej mogą docierać do graczy. Kolejnym krokiem prowadzącym do automatyzacji platformy było rozwinięcie chatbota, który przyczynia się do poprawy doświadczenia zakupowego użytkowników i ich zadowolenia. Dbając o swoich klientów, Spółka rozwinęła usługę GAMIVO SMART oraz uruchomiła program lojalnościowy, dzięki któremu użytkownicy czerpią jeszcze więcej korzyści.

Funkcjonalności i usprawnienia, które wdrożyliśmy na naszej platformie, mają charakter długoterminowy. Już teraz widzimy wymierne korzyści wprowadzonych przez nas działań, jednak spodziewamy się, że w kolejnych okresach zostaną one zmaksymalizowane. – komentuje Mateusz Śmieżewski, CEO GAMIVO.

Kolejnym ważnym usprawnieniem jest funkcja geotargetingu, która działa na platformie od czerwca 2022 roku. Narzędzie kierowania geograficznego pozwala dokładniej personalizować ofertę serwisu w zależności od kraju użytkownika. Z kolei w ostatnim czasie GAMIVO wprowadziło możliwość zakupu produktów na platformie za pośrednictwem kryptowaluty Tether, której kurs powiązany jest z dolarem amerykańskim, dzięki czemu ryzyko nagłych wahań kursu jest zminimalizowane.

Intensywna praca nad platformą ma przełożenie na wyniki finansowe. Po trzech kwartałach br. GAMIVO odnotowało zysk netto wyższy o 50 proc. względem analogicznego okresu 2021 roku. Spodziewamy się, że w kolejnych okresach będziemy notować dalsze wzrosty przychodów i rentowności Spółki. Już niebawem będziemy mieli przyjemność przekazać Państwu dalsze plany rozwoju GAMIVO, – mówi Mateusz Śmieżewski.

W pierwszych trzech kwartałach br. GAMIVO zaraportowało zysk netto w wysokości 7,2 mln zł, natomiast rok temu w analogicznym okresie było to 4,8 mln zł, co stanowi wzrost o 50 proc.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments