Atman zakupił działkę pod budowę kolejnego data center. Teren o powierzchni 5,5 hektara jest położony w Duchnicach k. Ożarowa Maz. Otwarcie kampusu Centrum Danych Atman Warszawa-3 o docelowej mocy IT 43 MW jest zaplanowane na IV kwartał 2024 r.

W grudniu 2022 r. Atman, niekwestionowany lider rynku centrów danych w Polsce z 15% udziału, sfinalizował zakup działki, na której powstanie trzecie warszawskie centrum danych tego operatora. Wybór padł na Duchnice, wieś w gminie Ożarów Mazowiecki położoną w korzystnej odległości od granicy Warszawy, z wygodnym dojazdem drogami szybkiego ruchu i koleją. Ulokowanie tu ośrodka data center pozwala na zapewnienie mu niezbędnego zasilania i łączności telekomunikacyjnej, przy jednoczesnym wykluczeniu ryzyka związanego z zalewowością, ruchem samolotowym i innymi zagrożeniami.

Zakończenie przez Atman procesu zakupu terenu pod czwartą lokalizację centrum danych jest konsekwencją naszej długofalowej strategii inwestycyjnej. W szerszej perspektywie to także wkład w rozwój rodzimego rynku data center, atrakcyjnego dla klientów o różnej skali i konkurencyjnego w stosunku do dojrzałych rynków zachodnich. Ta strategia służy wypełnianiu naszej misji: zapewniania stałego dostępu do danych. Potrafimy ją skutecznie realizować, oddając do użytku kolejne obiekty kolokacyjne i świadcząc w nich usługi o bezkompromisowej jakości. – podkreślił Sławomir Koszołko, prezes zarządu Atman sp. z o.o.

Wizualizacja Centrum Danych Atman Warszawa-3

Kampus Centrum Danych Atman Warszawa-3 (WAW-3) będzie się składał z 3 budynków mieszczących łącznie 36 pomieszczeń serwerowych (ang. data halls) – blisko 19 000 mkw. powierzchni kolokacyjnej. Klienci będą mieli do dyspozycji 43 MW mocy przeznaczonej wyłącznie do zasilania sprzętu IT (całkowita moc WAW-3 przekraczać będzie 58 MW).

Projekt kampusu WAW-3 przewiduje oddzielne strefy bezpieczeństwa dla każdego budynku kolokacyjnego i pełną infrastrukturę logistyczną, w tym parkingi, drogi dojazdowe dla samochodów ciężarowych, doki przeładunkowe i magazyny.

Na początek operacyjnego działania WAW-3 Atman przygotuje 1 z 3 budynków oraz indywidualnie wyposażone data halls pod wymagania klientów wynajmujących całe pomieszczenia serwerowe. Tempo oddawania do użytku kolejnych Atman uzależnia od intensywności zainteresowania klientów usług kolokacyjnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments