Resi4Rent, największy podmiot na rynku instytucjonalnego najmu mieszkań w Polsce (PRS) w 2 miesiące wynajął swoją inwestycję – Kraków Bonarka i wprowadza na krakowski rynek kolejny obiekt. W budynku zlokalizowanym tuż przy Błoniach znajduje się 386 lokali. Pierwsi lokatorzy już wybrali swoje mieszkania w abonamencie i wprowadzają się do nowego lokum.

Na pierwszą lokalizację obiektu w Krakowie Resi4Rent wybrało ul. Przyjaźni Polsko-Węgierskiej na Podgórzu Duchackim, nieopodal centrum handlowo-rozrywkowego Bonarka City Center. Oferta mieszkań w abonamencie odpowiadająca potrzebom rynku, lokalizacja w rozwijającej się okolicy z bogatą infrastrukturą biznesową, sąsiedztwo popularnego obiektu handlowego, rezerwatu przyrody i doskonałe skomunikowanie z innymi częściami Krakowa sprawiły, że obiekt został wynajęty w zaledwie 2 miesiące od momentu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Minione miesiące udowodniły, że mieszkanie w abonamencie to usługa bardzo dobrze oceniana także przez krakowian, o czym świadczy rekordowo krótki czas pełnego wynajęcia inwestycji Kraków-Bonarka. Tak duże zainteresowanie formą mieszkań w abonamencie pokazuje, że projekty PRS to rozwiązanie z ogromnym potencjałem, które zaspokaja potrzeby lokalowe mieszkańców dużych miast i stanowi odpowiedź na aktualne potrzeby konsumentów. Instytucjonalne budownictwo na wynajem to także szansa na zwiększenie podaży mieszkań. Obecna luka mieszkaniowa w dużych aglomeracjach oraz niska zdolność kredytowa to podstawowe czynniki skłaniające do podjęcia decyzji o wynajmie mieszkania, a nie jego zakupie.

Wśród zalet najmu instytucjonalnego dominuje m.in. opcja mieszkania w dogodnej lokalizacji, transparentne zapisy w umowie, brak prowizji, standard i wyposażenie lokalu, a także wysoka jakość obsługi przez dedykowany zespół w każdym budynku. Ponadto, w Resi4Rent stawiamy nie tylko na budowanie obiektów, ale też społeczności – nasi mieszkańcy mogą spotkać się przy okazji różnych wydarzeń m.in. sadząc drzewko z okazji Dnia Pokoju czy na ubieraniu osiedlowej choinki. Nie przeprowadzamy castingów na lokatorów, lokale są wynajmowane na podstawie klarownych kryteriów wyłącznie natury finansowej. Pomagamy się zadomowić młodym singlom i rodzinom z dziećmi, samotnym rodzicom, cudzoziemcom, studentom czy osobom posiadającym zwierzęta – mówi Sławomir Imianowski, prezes firmy Resi4Rent.

Po sukcesie pierwszego krakowskiego obiektu, Resi4Rent stawia na kolejną lokalizację, tym razem położoną przy Alei 3 Maja. Znajduje się ona na granicy dzielnicy Krowodrza, będącej krakowskim centrum akademickim oraz Zwierzyniec – jednej z najciekawszych i najbardziej zielonych stref Krakowa, która pod względem atrakcyjnych obiektów śmiało może konkurować ze słynnym krakowskim Starym Miastem. Na jej obszarze znajdują się kopce Kościuszki i Piłsudskiego, Ogród Zoologiczny czy położone tuż przy inwestycji Błonia, które są jedyną w Europie 48-hektarową łąką zlokalizowaną w centrum miasta.

Obok bulwarów wiślanych oraz Plant stanowią ulubione miejsce krakowian do rekreacji na łonie natury, spacerów czy odpoczynku. Miłośnikom sportu do gustu przypadnie bliskość kortów tenisowych, skateparku, dwóch stadionów sportowych, Parku Jordana będącego jednym z popularniejszych miejsc rodzinnej rekreacji w Krakowie czy Term Krakowskich – największego saunarium w mieście, a miłośnikom sztuki – bliskie sąsiedztwo Muzeum Narodowego, Biblioteki Jagiellońskiej czy Kina Kijów Centrum.

Zaletą lokalizacji jest też doskonała komunikacja z miastem za sprawą licznych ścieżek rowerowych i dobrze rozwiniętej sieci tramwajowo-autobusowej, dzięki której w zaledwie kilka minut można dojechać do samego Rynku. Tuż przy inwestycji znajdują się także centra biznesowe oraz rozbudowana oferta gastronomiczna z licznymi kawiarniami i restauracjami. Taka lokalizacja zapewnia mieszkańcom ciszę i spokój miejskiej enklawy oraz wszelkie korzyści mieszkania w centrum.

Abonament dostosowany do wymagań

Resi4Rent Kraków Błonia to 386 mieszkań w abonamencie udostępnionych w 3 formatach: Studio (1-pokojowe), Comfort (2-pokojowe) i Family (3-pokojowe), które zaspokoją różne potrzeby i style życia. Klienci mogą swobodnie wybierać nie tylko liczbę pokoi, kondygnację budynku czy stronę świata, ale także czas trwania umowy na 3, 6 lub 12 miesięcy z gwarancją niezmiennych warunków. Wszystkie lokale łączy komfort i nowoczesna architektura. W usłudze mieszkania w abonamencie zawarte jest zakwaterowanie we w pełni wyposażonym w sprzęty AGD i umeblowanym lokalu, dostęp do sieci Wi-Fi, dedykowany panel do zarządzania rozliczeniami, serwis techniczny i stała opieka biura obsługi klienta. Dla mieszkańców przygotowano także miejsca parkingowe oraz infrastrukturę dla rowerzystów.  W obiekcie zostały zastosowane rozwiązania ograniczające zużycie energii, np. panele fotowoltaiczne.

Jego wyróżnikiem jest stworzona z roślin fasada o powierzchni blisko 200 mkw. która nie tylko obniża poziom hałasu docierającego do wnętrza budynku, ale też poprawia jakość powietrza, dodatkowo izoluje, poprawiając efektywność termiczną budynku i wprowadza bioróżnorodność.

​Resi4Rent posiada obecnie łącznie 3000 lokali w abonamencie. Do 2025 roku firma zamierza zwiększyć portfolio do co najmniej 10 000 lokali, z których większość jest już w fazie budowy lub projektowania. W samym Krakowie firma zabezpieczyła grunty pod budowę kolejnych ponad 1000 mieszkań w różnych częściach miasta.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments