29 listopada br. GK ACTION S.A. przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2022 r. W omawianym okresie firma utrzymała wysoką marżę, która ukształtowała się na poziomie 8,61%. Przychody w analizowanym kwartale wyniosły 577 101 tys. zł, co w zestawieniu z przychodami za okres porównawczy na poziomie 541 534 tys. zł daje wzrost o 35 567 tys. zł. EBITDA za trzeci kwartał 2022 r. wyniosła 12 664 tys. zł, a zysk 12 213 tys. zł.

Trzeci kwartał 2022 r był czasem dopracowania strategii, która będzie odpowiedzą na nadchodzącą recesję. GK ACTION S.A. zoptymalizowała procesy, podniosła poziom kontroli kosztowej, zwiększyła efektywność. Jednocześnie, w omawianym okresie spółka zainwestowała w nowe projekty związane z rozwojem biznesu w obszarze e-commerce B2B i B2C.

Jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach. Naszym zdaniem, realizowana strategia da opór nadciągającej recesji. Dlatego cały czas rozwijamy sprzedaż poprzez Internet w różnych modelach współpracy z partnerami B2B, bądź bezpośrednio w biznesie B2C. Trzeci kwartał 2022 natomiast, w części sprzedaży produktów zaawansowanych, realizowanych przez Action Business Center był czasem przygotowania się do rozmaitych szkoleń dla klientów B2B, które obecnie realizujemy. podkreśla Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.

GK ACTION S.A. w omawianym okresie dalej rozwijała nowe grupy produktowe, by uczynić swój biznes, a zarazem przyszłe wyniki finansowe, jeszcze stabilniejszymi.

Trzeci kwartał to kontynuacja pracy nad modelem organizacji, która dzięki wielobranżowej ofercie będzie opierała się sezonowości. Stąd wdrażanie coraz to nowych kategorii produktowych i zaawansowanej analityki. Jesteśmy przekonani, że mocno zdywersyfikowane i ciekawe portfolio połączone z łatwą integracją systemów w kraju i poza naszymi granicami to klucz do sukcesu dla naszych partnerów. podsumowuje Sławomir Harazin, Wiceprezes Zarządu ACTION S.A.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments