OVHcloud, europejski lider chmury, anonsuje Hosted Private Cloud powered by VMware w swoim centrum danych w Warszawie. Kompleksowa oferta adresuje potrzeby firm w zakresie przechowywania wrażliwych danych w pełni dedykowanym środowisku. Dostępne w konkurencyjnej cenie rozwiązanie spełnia kryteria wydajnościowe przy zredukowanej latencji, realizując przy tym wymogi aplikacji krytycznych.

Środowisko OVHcloud Hosted Private Cloud, oparte na technologii VMware, wpisuje się w filozofię OVHcloud – odwracalnej chmury i przewidywalnych kosztów. Usługa, jak inne w portfolio OVHcloud, oferuje innowacyjne rozwiązania dostępne w konkurencyjnej cenie. Firmy mogą teraz wybierać z szerokiej gamy rozwiązań o unikalnych zaletach, takich jak:

– Łącznie 7 standardowych hostów z 3 nowymi hostami hiperkonwergentnymi, opartymi o  technologię VMware vSAN, od 48 GB do 768 GB pamięci RAM; oferujących lepszą wydajność przy zredukowanych opóźnieniach, pod potrzeby krytycznych aplikacji;

– Magazyny danych NSF o pojemności do 36 TB, zapewniające najkorzystniejszy stosunek ceny na każdy 1TB przy konkurencyjnym stosunku ceny do wydajności;

– Dostęp do sieci prywatnej i publicznej o większej przepustowości – do 25 Gb/s w celu zwiększenia wydajności aplikacji;

– Pełna gama oprogramowania VMware: vCenter, vSphere w wersji 6.7 (licencja Enterprise Plus), vSAN i NSX. Hosted Private Cloud Premier integruje również moduł VMware’s vRealize Operations bez dodatkowych kosztów, aby ułatwić dostęp do monitorowania infrastruktury i planowania pojemności;

– vNKP, takie jak wirtualne układy TPM (vTPM), które umożliwiają szyfrowanie maszyn wirtualnych.

Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w obszarze rozwiązań hostowanych chmur prywatnych, Hosted Private Cloud by VMware oferuje klientom OVHcloud solidne, skalowalne i wysoce zautomatyzowane infrastruktury, które odpowiadają profesjonalnym wymaganiom obsługi środowisk krytycznych i intensywnych obciążeń roboczych. Spełnia również szeroki zakres certyfikatów, m.in., adresujących wymagania sektora finansowego w zakresie wsparcia standardów PCI Security Council (PCI DSS) oraz sektora opieki zdrowotnej.

Wybraliśmy OVHcloud ze względu na bezpieczeństwo, zgodność chmury prywatnej z certyfikacją, a także wysoką wydajność i niezawodność operacyjną. Kluczowe znaczenie ma dla nas lokalizacja infrastruktury w Polsce, co gwarantuje zgodność z wymogami prawnymi. – skomentował Marcin Mazur, Sysadmin Team Leader w Nowej Erze.

Elastyczna infrastruktura na żądanie z natychmiastową, w pełni zautomatyzowaną obsługą i udostępnianiem zasobów obliczeniowych, pozwala na łatwe skalowanie wraz ze zmianą zapotrzebowania, na przetwarzanie i przechowywanie danych daje możliwość natychmiastowej rozbudowy o dodatkowe hosty i magazyny danych zlokalizowane w innych miejscach na świecie lub w połączeniu z własną infrastrukturą.

System flotowy PZU iFlota wymagał od nas zastosowania rozwiązania, które zachowa najwyższe standardy bezpieczeństwa, a jednocześnie zaoferuje nam elastyczność i skalowalność. OVHcloud dostarczył usługę, która spełniła nasze oczekiwania, w tym lokalizację w UE. Rozwiązanie Hosted Private Cloud zapewniło nam fizyczne maszyny z wyłącznością dla naszego projektu, bez współdzielenia zasobów w trakcie użytkowania. Ponadto gwarantuje poziom bezpieczeństwa PCI DSS, czyli dodatkowo maszyny znajdują się w specjalnej, odizolowanej części budynku. Z podobnych rozwiązań korzystają firmy z sektora finansowego. – powiedział Radek Czajka, CTO w VivaDrive.

VMware na OVHcloud Private Cloud doskonale odpowiada na potrzeby dynamicznie digitalizujących się, gotowych do pracy w chmurze przedsiębiorstw. Eliminuje koszty operacyjne posiadania centrum wewnętrznego, oferując w zamian uproszczoną architekturę zapasowego centrum danych bez zbędnych inwestycji i nieprzerwaną dostępność krytycznych aplikacji. – skomentował Robert Paszkiewicz, VP OVHcloud CEE.

Oferta Hosted Private Cloud powered by VMware jest już dostępna w warszawskim centrum danych OVHcloud.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments