W niedzielę 16 października 2022 r. o godzinie 20:00 (CEST), na platformie Mercedes me media V oraz na innych cyfrowych kanałach, Mercedes-Benz i Mercedes-AMG zaprezentowały swój nowy model – EQE SUV. To czwarty samochód bazujący na architekturze opracowanej stricte dla elektrycznych modeli z gwiazdą.

EQE SUV to wielofunkcyjny wariant biznesowej limuzyny EQE. Jego wnętrze łączy wszechstronną przestrzeń z innowacyjnymi elementami wyposażenia z zakresu komfortu. Koncepcja modułowego zespołu napędowego oferuje wybór napędu na tylne lub na wszystkie koła, zapewniając klientom szerokie spektrum osiągów. A liczne możliwości adaptacji wnętrza i zorientowana na wysoką dynamikę architektura sprawiają, że Mercedes-AMG EQE SUV będzie najbardziej wszechstronnym elektrycznym modelem Mercedes-AMG.

Mercedes-EQ. EQE SUV. Interieur.

Fizyczny debiut modelu EQE SUV od Mercedes-EQ i Mercedes-AMG we francuskiej stolicy podkreśla ambicje Mercedes jako lidera elektromobilnej transformacji. Już teraz gama producenta obejmuje osiem pojazdów akumulatorowo-elektrycznych: EQA, EQB, EQC, EQE, EQE SUV, EQS, EQS SUV i EQV. Do tego dochodzą modele o wysokich osiągach z oferty Mercedes-AMG: EQE, EQE SUV i EQS. To strategiczny kamień milowy dla Mercedes-Benz: do końca 2022 r. firma będzie oferować model z napędem akumulatorowym w każdym segmencie, w którym ma swoją reprezentację.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments