TK Elevator wprowadza do swojej oferty nową windę EOX w pełni opartą o cyfrowy rdzeń, charakteryzującą się większą efektywnością energetyczną oraz bardziej przyjazną dla użytkownika. Do tej pory zrównoważone podejście i najnowocześniejsze funkcje cyfrowe były rozwiązaniami dedykowanymi budynkom klasyfikowanym jako średnie i wysokie.

Nowa winda EOX zapewnia te korzyści architektom, właścicielom i użytkownikom mniejszych budynków mieszkalnych, które są stałym elementem rozwijającego się miejskiego krajobrazu. Winda EOX wykorzystuje infrastrukturę w chmurze firmy Microsoft oraz wysokowydajny, ultraszybki układ obliczeniowy firmy NVIDIA i zmienia się wraz z potrzebami klienta. Od samego początku zawiera wszystkie podzespoły niezbędne do cyfrowego rozszerzenia, co ogranicza potrzebę wizyt serwisowych koniecznych do wprowadzania przyszłych ulepszeń.

Podobnie jak w przypadku miejskich systemów wypożyczania rowerów i hulajnóg, użytkownicy mogą łączyć się z windą za pomocą przenośnych urządzeń, aby wezwać następną kabinę, korzystać z dynamicznych treści na zintegrowanym ekranie multimedialnym, a także cieszyć się dłuższym czasem bezawaryjnej pracy dzięki inteligentnym funkcjom serwisowym.

Dla TK Elevator winda EOX stanowi istotną zmianę, jeśli chodzi o korzyści dla klientów, ponieważ pozwala na wprowadzenie ekologicznych, cyfrowych rozwiązań do standardowych wind. Biorąc pod uwagę rosnącą potrzebę ekologicznych rozwiązań w każdej sferze urbanizacji, EOX ma szansę stać się ważną częścią budynków mieszkalnych, które stanowią większość zabudowań w miastach. – mówi Inge Delobelle, dyrektor generalny TK Elevator w Europie i Afryce.

Ekologiczna winda

Winda EOX wykorzystuje technologię trakcji pasowej o niskim zużyciu energii, zoptymalizowane funkcje oszczędzania energii, takie jak tryb Eco, który uczy się i dostosowuje do wzorców ruchu, a także napęd regeneracyjny, który odprowadza odzyskaną energię z powrotem do sieci elektrycznej budynku. Ponadto, winda zużywa nawet o 28% mniej energii podczas przemieszczania się w szybie i będzie miała klasę efektywności energetycznej A.

Pulpit nawigacyjny dostępny w portalu klienta zapewnia użytkownikom pełną informację na termat zużycia energii i oszczędności w ujęciu dziennym, miesięcznym i rocznym. Mniejsza masa windy przekłada się na zmniejszenie śladu węglowego, a mniejsza ilość paliwa potrzebnego do transportu do miejsca docelowego skutkuje średnio ponad 10-procentową redukcją emisji CO2. Winda EOX jest produkowana w europejskich fabrykach TK Elevator, które są zasilane energią w 100% pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Cyfrowa z natury

Dzięki EOX technika cyfrowa nie jest dodatkiem, a standardem. Każda winda została wyposażona w imponujący zestaw cyfrowych funkcji, a za pomocą jednego kliknięcia w portalu klienta można skorzystać z zaawansowanych opcji.

Standardowe funkcje windy EOX:

 Bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania elementów cyfrowych.
 Zdalna aktywacja subskrypcji zaawansowanych opcji.
 Aplikacja AGILE Mobile umożliwiająca wezwanie windy za pomocą smartfona.
 Ekran multimedialny z widżetami rozrywkowo-informacyjnymi.
 Cyfrowy system alarmowy z modułem komórkowym VoIP, który w przyszłości posłuży do komunikacji przez wideo i czat.
 Wewnątrz kabinowy czujnik optyczny zwiększający bezpieczeństwo pasażerów oraz akcelerometr do monitorowania ruchu kabiny i drzwi w celu zapobiegania usterkom.
 Podgląd wydajności i stanu windy w czasie rzeczywistym.
 Ustawianie powiadomień i alertów krytycznych dla zarządców nieruchomości.

Zaawansowane opcje windy EOX:

 Monitorowanie wind i sterowanie nimi – na przykład w celu ograniczenia dostępu do wybranych pięter w przypadku prowadzenia prac budowlanych lub remontowych.
 Możliwość podłączenia interfejsów aplikacji do programowania (API) do innych aplikacji, na przykład do istniejącego już oprogramowania do zarządzania budynkiem.
 Pełny zakres usług TK Elevator w zakresie inteligentnego i prognozowanego serwisu.
 Możliwość zdalnej interwencji.
 Dostosowywanie treści i ekranu multimedialnego do indywidualnych potrzeb.

Aby zagwarantować, że cyfrowe technologie windy EOX spełniają najwyższe standardy, firma TK Elevator nawiązała współpracę z firmami Microsoft i NVIDIA w zakresie – odpowiednio – infrastruktury chmurowej i rdzenia procesora.

Firmy Microsoft i TK Elevator łączy głębokie zaangażowanie w tworzenie bardziej ekologicznej przyszłości poprzez innowacje. Dzięki usługom chmurowym Azure winda EOX pozwala urbanistom, architektom i właścicielom budynków oszczędzać energię, zwiększyć wydajność i podnieść bezpieczeństwo pasażerów. Pragniemy nadal wspólnie pracować nad technologią, która umożliwi przedsiębiorstwom osiągnięcie celów związanych z ochroną środowiska przy jednoczesnym zaoferowaniu klientom większych korzyści. – mówi Çağlayan Arkan, wiceprezes i globalny dyrektor ds. produkcji i łańcucha dostaw w firmie Microsoft.

Nasza zaawansowana platforma obliczeń brzegowych NVIDIA Jetson Nano jest teraz częścią nowej windy EOX stworzonej przez TK Elevator. Zintegrowana z windą EOX technologia Jetson Nano pozwala na równoległą pracę wielu sieci neuronowych, co stanowić będzie podstawę wszelkich przyszłych rozwiązań opartych na zaawansowanej sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu. – mówi David Hogan, wiceprezes NVIDIA na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. 

Od dziś winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie. Od dziś, tj. 6 października 2022 r. winda EOX jest dostępna dla klientów w całej Europie. Usprawnione procesy realizacji zamówień i dostaw w europejskich zakładach TK Elevator umożliwią przesłanie potwierdzonej przez klienta konfiguracji windy bezpośrednio do produkcji za pośrednictwem bezdotykowego systemu zamówień. Zoptymalizowane procesy pakowania
i wstępnego montażu przekładają się na skrócenie czasu dostawy i montażu windy EOX nawet o 50% w porównaniu z wcześniejszymi ofertami w tym segmencie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments