Na tegorocznych targach Poznań Game Arena 2022 spółki chcą zaskoczyć graczy i inwestorów. Niektóre studia zapowiadają, że będą tam szukać nowych talentów, co może sugerować, że po cichu pracują nad nowymi produkcjami.

Poznań Game Arena, czyli jedna z największych imprez branży gier komputerowych obędzie się 7-9 października 2022. Udział w wydarzeniu potwierdziło wiele studiów i osób zaangażowanych w branżę gier komputerowych. Klabater, warszawskie studio pracuje obecnie nad najnowszą produkcją Moonshine Inc.

Podczas eventu na stoisku spółki odbędzie się prezentacja najnowszych gier z naszego portfolio, w tym także przedpremierowy pokaz gry Moonshine Inc. Widzimy rosnące zainteresowanie Moonshine Inc., obecnie zgromadziliśmy już ponad 36 tys. zapisów na wishlist, blisko 3,5 tys. obserwujących na Steam, a ponad 35 tys. odsłon zanotował trailer naszej produkcji wyemitowany na kanale IGN! – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater.

Spółka na PGA będzie dostępna w pawilonie 7 na 29-tym stoisku, a specjalnie na targi przygotowali polską wersję językową Moonshine Inc. Również w 7 pawilonie pojawi się Render Cube, czyli producent Medieval Dynasty. Spółka zamierza pokazać swój tytuł na tematycznym stoisku.

„Na 54-metrowym stoisku – oprócz możliwości zagrania na komputerach i konsolach – będziecie mogli wczuć się w klimat średniowiecza, dzięki bractwu rycerskiemu, które wprowadzi was w tajniki haftu, kaligrafii i gier, które zabawiały ówczesnych ludzi. Oprócz tego zostaniecie świadkami rycerskich pojedynków, a także sami będziecie mogli założyć do zdjęcia szaty z epoki. Dla autorów najciekawszych zdjęć będą czekać nagrody – mówi Damian Szymański, prezes Render Cube.

Gra dotychczas sprzedała się w nakładzie ponad 1 mln egzemplarzy i jest ciągle rozwijana. Jak zapowiada studio, Medieval Dynasty wkrótce otrzyma edycję specjalną, a na 2023 jest zaplanowana premiera długo oczekiwanego dodatkowego trybu kooperacyjnego.

Z kolei Plot Twist, twórca nagrodzonego już The Last Case of Benedict Fox ma za sobą już kilka wydarzeń branżowych. Tym razem, po raz pierwszy w Polsce na Poznań Game Arena zostanie zaprezentowane demo gry.

Podczas wydarzenia będziemy prezentować grę w specjalnej strefie. Gracze, inwestorzy i dziennikarze będą mogli z nami porozmawiać, zagrać w grę, zapytać o szczegóły produkcji. Jesteśmy gotowi na spotkania, weźmiemy też udział w konferencjach, opowiemy o szczegółach produkcji, zdradzimy też kilka sekretów o Benedykcie – zapowiada Paweł Czapla, prezes zarządu Plot Twist.

Z kolei podczas tegorocznej edycji Game Industry Conference – imprezie towarzyszącej PGA, Mateusz Pilski, CTO Ice Code Games, zaprezentuje rozwiązania mające na celu automatyzację żmudnych i czasochłonnych zadań podczas realizacji projektu informatycznego. Na konferencji GIC i targach PGA pojawi się także wielu innych pracowników Ice Code Games, aby wziąć udział w panelach i prezentacjach, zdobyć nową wiedzę, podzielić się doświadczeniami z kolegami z branży i nawiązać nowe kontakty. Podobny plan ma Ironbird Creations, spółka z grupy kapitałowej All in! Games.

PGA to świetne miejsce, by dowiedzieć się, co słychać w branży i spotkać z ludźmi podobnie oddanymi pasji i grom. Pracujemy obecnie nad Phantom Hellcat, który wzbudził spore zainteresowanie  podczas Gamescom 2022, nie ukrywamy, że poszukujemy również osób, które mogą wraz z nami kontynuować tę podróż – więc będziemy też szukać nowych talentów – mówi Aleksandra Godlewska, Head of Studio Ironbird Creations.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments