Podczas konferencji Oracle CloudWorld w Las Vegas Oracle ogłosił dostępność wielu nowych funkcji platformy Oracle Cloud Infrastructure (OCI) oraz bazy Oracle Database.

Oracle Alloy to nowa platforma w ramach infrastruktury chmurowej Oracle, która umożliwia dostawcom usług, integratorom, niezależnym sprzedawcom oprogramowania (ISV) i innym organizacjom, takim jak instytucje finansowe czy dostawcy telekomunikacyjni, wzbogacenie działalności o dostarczanie usług w chmurze i wprowadzanie takich usług dla własnych klientów. Dzięki Alloy organizacje te mogą oferować pełny zestaw usług w chmurze oraz oferować dodatkowe usługi i aplikacje o wartości dodanej, aby zaspokoić specyficzne potrzeby swoich rynków i branż. Organizacje te mogą również korzystać z Alloy niezależnie w swoich własnych centrach danych i w pełni kontrolować jego działanie, aby pomóc w spełnieniu specyficznych wymogów regulacyjnych.

Platforma Alloy oferuje ponad 100 tych samych usług infrastrukturalnych i platformowych, które są dostępne w chmurze publicznej OCI. Partnerzy będą mogli obsługiwać instytucje sektora publicznego i firmy komercyjne, które chcą zachować swoje obciążenia robocze w kraju. Ponadto Alloy umożliwi partnerom wykorzystującym własne centra przetwarzania danych w celach hostingowych, odblokowanie nowych możliwości rozwoju poza chmurą publiczną.

Nowe regiony chmury Oracle

Oracle prowadzi obecnie 40 regionów komercyjnych i rządowych OCI w 22 krajach na pięciu kontynentach, uruchomił 10 regionów chmury publicznej w ciągu ostatniego roku i planuje dodać sześć nowych regionów:

• Chicago – czwarty region komercyjny OCI w Stanach Zjednoczonych

• Republika Serbii – pierwszy region OCI w tym kraju i pierwszy ogłoszony przez jakiegokolwiek dostawcę chmury

• Kolumbia – pierwszy region OCI w tym kraju

• Chile, Arabia Saudyjska i Meksyk – będą to drugie regiony Oracle Cloud w tych krajach
Oracle ogłosił również, że planuje dodać dwa suwerenne regiony publiczne OCI dla Unii Europejskiej, zlokalizowane w Niemczech i Hiszpanii, przeznaczone do obsługi regulowanych i wrażliwych obciążeń firm prywatnych i organizacji sektora publicznego.

Ponadto firma Oracle zobowiązała się do zasilania wszystkich światowych regionów chmury Oracle w 100 procentach energią odnawialną do roku 2025 – a kilka regionów chmury Oracle, w tym regiony w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i 10 regionów w Europie, jest już zasilanych w 100 procentach energią odnawialną.

Platforma MySQL HeatWave Lakehouse

MySQL HeatWave Lakehouse umożliwia klientom przetwarzanie i badanie setek terabajtów danych w magazynie obiektów w różnych formatach plików, takich jak CSV i Parquet, a także kopii zapasowych Aurora i Redshift. MySQL HeatWave Lakehouse to najnowszy dodatek do portfolio MySQL HeatWave, jedynej usługi w chmurze, która łączy przetwarzanie transakcji, analitykę, uczenie maszynowe i automatyzację opartą na uczeniu maszynowym w ramach bazy danych MySQL.

MySQL HeatWave Lakehouse jest obecnie dostępny w wersji Beta, a jego ogólna dostępność planowana jest na pierwsze półrocze roku 2023. Klienci migrujący z AWS, Google i systemów on-premises używają MySQL HeatWave do szerokiego zestawu zastosowań, w tym do analizy wydajności kampanii reklamowych i analizy danych klientów w celu budowania skutecznych kampanii. Wśród klientów migrujących z AWS są liderzy z branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, handlu detalicznego, zaawansowanych technologii i opieki zdrowotnej.

Jak wykazał w publicznie dostępny test TPC-H* o pojemności 400 TB, wydajność zapytań MySQL HeatWave Lakehouse jest:

• 17x szybsza niż Snowflake

• 6x szybsza niż Amazon Redshift

Ładowanie danych z object store do MySQL HeatWave Lakehouse jest również znacznie szybsze. Dla obciążenia 400 TB TPC-H* wydajność ładowania MySQL HeatWave Lakehouse jest:

• 8x szybsza niż Amazon Redshift

• 2,7x szybsza niż Snowflake

Oracle Database 23c w wersji Beta

Oracle Database 23c, o nazwie kodowej „App Simple” przynosi wiele nowych możliwości, które zwiększają produktywność deweloperów projektujących aplikacje przy użyciu JSON, Graph lub mikroserwisów, jednocześnie udoskonalając SQL, aby był jeszcze łatwiejszy w użyciu, oraz dodając JavaScript jako język procedur przechowywanych. Oracle Database 23c wprowadza także JSON Relational Duality do rozwiązywania problemu niedopasowania między sposobem reprezentowania danych przez aplikacje, a sposobem przechowywania danych przez relacyjne bazy danych. JSON Relational Duality upraszcza rozwój aplikacji poprzez umożliwienie jednoczesnego wykorzystania danych jako przyjaznych dla aplikacji dokumentów JSON oraz jako przyjaznych dla bazy danych tabel relacyjnych.

Oracle Database Zero Data Loss Autonomous Recovery Service

Aby zwiększyć ochronę danych o znaczeniu newralgicznym na platformie Oracle Cloud Infrastructure (OCI), firma Oracle zapowiedziała również usługę Oracle Database Zero Data Loss Autonomous Recovery Service, dzięki której organizacje mogą skuteczniej radzić sobie z wyzwaniami związanymi z oprogramowaniem ransomware, awariami i błędami ludzkimi. Ponadto Oracle wprowadził usługę Oracle Full Stack Disaster Recovery Service, która pozwala klientom konfigurować, monitorować i zarządzać procesem odzyskiwania danych po awarii dla pełnego stosu technologii wykorzystywanych do tworzenia aplikacji – w tym oprogramowania pośredniczącego, baz danych, sieci, pamięci masowej i obliczeń – z poziomu konsoli OCI.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments