Po dziesięciu latach od premiery serii LEGO® Friends Grupa LEGO wprowadza nowości do jej uniwersum, prezentując nowe, zróżnicowane postacie – tak, by jeszcze więcej dzieci mogło utożsamić się z nimi podczas zabawy. Nowa seria została zaprojektowana dla celebrowania różnorodnych przyjaźni obecnych we współczesnym świecie.

W Grupie LEGO dzieci są najważniejszym punktem odniesienia i główną inspiracją, dlatego w procesie tworzenia nowej serii LEGO Friends uwzględniono wyniki badań przeprowadzonych we współpracy z nimi, a także informacje zwrotne z listów wysłanych do firmy. Głównym wnioskiem, jaki z nich wypływa, jest to, że dzieci chciałyby, aby ich przyjaciele i członkowie rodziny były lepiej reprezentowane w świecie zabawek.

W nowym świecie pełnym pasji i zróżnicowanych postaci LEGO Friends pojawią się m.in. figurki o różnych kolorach skóry i pochodzące z odmiennych kultur, z fizycznymi i niewidzialnymi niepełnosprawnościami, a także cechujące się neuroróżnorodnością. W nowych zestawach z serii znajdą się bohaterowie z różnicą w długości kończyn, zespołem Downa, bielactwem, a także nie zabraknie figurki psa poruszającego się wózku inwalidzkim. Nowi przedstawiciele świata LEGO Friends pracują, eksplorują swoje pasje, poznają czym jest różnorodność, a ponadto mierzą się z wyzwaniami czy problemami obecnymi we współczesnym świecie. A to wszystko podczas umacniania swojej przyjacielskiej więzi.

W Grupie LEGO rozumiemy, że dzieci pragną, aby postaci ze świata zabawek, były bardziej podobne do osób, które funkcjonują w świecie rzeczywistym. Nieustannie rozwijamy nasze produkty, aby jak najlepiej odwzorowywały dzisiejsze społeczeństwo, dlatego z dumą prezentujemy zupełnie nową serię LEGO Friends. Chcemy, aby dzieci postrzegały nowy świat LEGO Friends jako odzwierciedlenie ich własnych przyjaźni, a nowe postacie jako autentyczne, zarówno w odniesieniu do fizycznych cech, jak i historii wokół nich tworzonych. Nowe przygody bohaterów serii zaprezentujemy już w 2023 roku. Zdecydowaliśmy się rozwinąć zestawy LEGO Friends, jak i towarzyszący serii nowy serial animowany, by stały się bardziej inkluzywne, dając tym samym rodzicom, jaki i dzieciom więcej narzędzi do poznawania różnych odsłon przyjaźni, a także rozwijania sfery emocjonalnej, zarówno w procesie edukacji, jak i socjalizacji. – dodaje Tracie Chiarella, dyrektorka ds. produktu LEGO® Friends w Grupie LEGO.

Nowe LEGO Friends pomoże pozytywnie wpłynąć na rozwój emocjonalny i społeczny dzieci podczas zabawy – by pomóc im lepiej zrozumieć indywidualność, różnorodność i współczesny świat, a także dowiedzieć się na czym polega prawdziwa przyjaźń.
Oprócz licznych badań i spostrzeżeń z testów przeprowadzonych wśród dzieci, a także analizy listów od dzieci, Grupa LEGO postanowiła ujawnić wyniki swojego najnowszego badania, które również podkreśliło potrzebę dzieci do posiadania zabawek je reprezentujących.

Z badania LEGO Play Well 2022 wynika, że dzieci chcą być jeszcze lepiej reprezentowane podczas zabawy oraz mieć więcej okazji do rozmowy na temat różnorodności. Większość rodziców (97%) uważa, że omawianie z dziećmi różnic indywidualnych, zwłaszcza w kwestii zdrowia psychicznego (91%), niepełnosprawności fizycznej (82%) i umysłowej (81%), a także pochodzenia etnicznego (75%) jest bardzo ważne. Kluczową rolę w kontekście nauki o różnorodności ich zdaniem mogą mieć: zabawa oraz zabawki (84%). Badanie wykazało również, że 3 na 4 (73%) dzieci uważa, że nie ma wystarczającej liczby zabawek z postaciami, z którymi mogą się utożsamiać. Z drugiej strony już 8 na 10 (80%) z nich chciałoby, aby zabawki lepiej ich reprezentowały. Dzieciom zależy także na tym, aby wszyscy mogli liczyć na tak samo dobre traktowanie (91%).

Grupa LEGO pragnie, aby dzieci na całym świecie postrzegały całe uniwersum Friends jako ściśle związane z realnym światem – zarówno w odniesieniu do produktów, jak i treści z nimi skorelowanych. W związku z tym Grupa LEGO we współpracy z Geena Davis Institute odświeżyła fabułę serialu LEGO Friends, aby ta realizowała wspomniany cel i odzwierciedlała trudności, na jakie napotykają obecnie dzieci, a ponadto prezentowała wzloty i upadki towarzyszące przyjacielskiej relacji.

Nowe zestawy LEGO Friends będą dostępne od 1 stycznia 2023 r. Specjalny serial animowany LEGO poświęcony nowej serii emitowany będzie od lutego 2023.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments