Firmy Apple i Mercedes-Benz ogłosiły, że cieszący się dużym uznaniem dźwięk przestrzenny Apple Music w formacie Dolby Atmos jest teraz po raz pierwszy dostępny jako natywne doświadczenie w samochodach z gwiazdą – jako wyraz wspólnego zobowiązania do dostarczania najlepszych wrażeń muzycznych użytkownikom z całego świata.

Usługa Apple Music z dźwiękiem przestrzennym jest w pełni zintegrowana z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX, początkowo w modelach Mercedes-Maybach Klasy S, EQS i EQS SUV, a także w Klasie S oraz EQE i EQE SUV. Każdy z nich oferuje studyjnej jakości dźwięk na miarę sali koncertowej i zapewnia podróżującym maksymalnie immersyjne wrażenia akustyczne z niezrównanym, wielowymiarowym i czystym brzmieniem.

Jakość dźwięku jest dla Apple Music niezwykle istotna, dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Mercedesem. Po raz pierwszy natywnie udostępnimy dźwięk przestrzenny Apple Music w samochodzie. Dźwięk przestrzenny rewolucjonizuje sposób, w jaki artyści tworzą muzykę, a fani jej słuchają. To doświadczenie, którego nie da się opisać słowami; aby je docenić, trzeba to po prostu usłyszeć. Wspólnie z Mercedesem mamy teraz jeszcze więcej możliwości dostarczania wciągającej muzyki naszym subskrybentom na całym świecie. – powiedział Oliver Schusser, wiceprezes Apple’a ds. Apple Music i Beats.

Łączymy siły, aby zaoferować naszym klientom niezrównane wrażenia muzyczne. Jesteśmy dumni, że nasze samochody będą pierwszymi w historii urządzeniami innych firm niż Apple, które natywnie zaoferują wciągający dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos. To harmonijne doświadczenie pokazuje, jak rozrywka w samochodzie może osiągnąć nowy, ekscytujący poziom – za sprawą doskonałej integracji sprzętu i oprogramowania. – skomentował Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG, dyrektor ds. technicznych, odpowiedzialny za rozwój i zakupy.

Kierowcy Mercedes-Benz, którzy są już subskrybentami Apple Music, zyskują natychmiastowy dostęp do stale rosnącej bazy utworów i albumów dostępnych w formacie dźwięku przestrzennego. Pochodzą one od najsłynniejszych światowych artystów reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne, w tym hip-hop, country, pop oraz muzykę klasyczną i latynoamerykańską. Apple Music oferuje również wyselekcjonowane listy odtwarzania piosenek w formacie dźwięku przestrzennego, na których słuchacze mogą znajdować i odkrywać twórczość swoich ulubionych wykonawców. Ponadto subskrybenci mają dostęp do całego katalogu Apple Music, zawierającego 100 milionów utworów, tysiące wyselekcjonowanych list odtwarzania oraz codzienne wybory najlepszych światowych ekspertów muzycznych, w tym wykonawców i gospodarzy globalnych stacji radiowych strumieniowanych na żywo: Apple Music 1, Apple Music Hits oraz Apple Music Country.

Jednym z pierwszych samochodów na świecie i pierwszym modelem Mercedes-Benz oferującym ten doskonały, wielowymiarowy krajobraz dźwiękowy był wprowadzony niedawno Mercedes-Maybach z limitowanej edycji projektu Virgila Abloha, wyposażony w wysokiej klasy system audio Burmester® 4D. Obejmuje on 31 głośników, w tym 6 głośników 3D emitujących dźwięk z góry, 4 głośniki przyuszne w przednich fotelach oraz 18,5-litrowy subwoofer, a także 8 przetworników dźwięku (dwa na każde siedzenie) oraz 2 wzmacniacze. Łączna moc tego zestawu wynosi 1750 watów. A już wkrótce nowa technologia zostanie wprowadzona do innych modeli z gwiazdą.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments