W dniu 18 października Innoship i Alsendo wspierane przez inwestora Abris Capital Partners – fundusz private equity, zawarły strategiczne partnerstwo w celu opracowania zaawansowanych technologicznie rozwiązań wysyłkowych w modelu SaaS dla sektora e-commerce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Innoship to założona w 2019 roku firma tworząca narzędzia do zarządzania dostawami w modelu SaaS dla ponad 200 dużych przedsiębiorstw, sklepów e-commerce oraz marketplace w Europie. Oferuje ona zaawansowane rozwiązania technologiczne, które optymalizują zarządzanie dostawami przesyłek poprzez wykorzystanie „data intelligence”. Ogłoszone przejęcie Innoship przyspiesza transformację Alsendo z operatora logistycznego usług kurierskich w biznes oparty na modelu SaaS i zaawansowanej technologii. Jednocześnie Innoship skorzysta z doświadczenia Alsendo w dostarczaniu kompleksowych usług wysyłkowych dla wszystkich segmentów klientów indywidualnych i biznesowych, w tym małych i średnich przedsiębiorstw.

Przejęcie Innoship nastąpiło po wcześniejszym zakupie większościowych udziałów przez Alsendo w platformie Zaslat.cz zajmującej się pośrednictwem w dostarczaniu przesyłek kurierskich do klientów indywidualnych i korporacyjnych w Czechach i na Słowacji.

W ciągu ostatnich czterech tygodni dokonaliśmy dwóch akwizycji zagranicznych podmiotów, konsekwentnie realizując naszą strategię przejścia na model biznesowy oparty na technologii oraz usługach w modelu SaaS. Przejęcie Innoship pozwoli nam dostarczać zaawansowane rozwiązania wysyłkowe do większego grona klientów, wspierające ich efektywność biznesową w obszarze logistyki i procesów posprzedażowych. Nasza oferta usług wysyłkowych bazuje na unikalnych technologiach, proponując szeroką gamę narzędzi dla firm z sektora e-commerce. – mówi Aleksandra Zawadzka, CFO w Alsendo.

Partnerstwo umożliwia synergię działań na każdej płaszczyźnie biznesowej pomiędzy firmami Alsendo i Innoship – konsolidację ofert obu spółek, wymianę rozwiązań technologicznych, przyspieszenie rozwoju rozwiązań SaaS w Polsce oraz poszerzenie działalności Alsendo o rynek rumuński.

W Innoship naszym celem zawsze było tworzenie najlepszego produktu dla naszych klientów, aby umożliwić im lepsze zarządzanie logistyką, przyspieszenie wzrostu i dodanie nowej wartości dla klientów końcowych w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. Nasz dotychczasowy wzrost przerósł nasze najśmielsze oczekiwania, a teraz mierzymy jeszcze wyżej. Jesteśmy wdzięczni klientom, którzy korzystają z naszej innowacyjnej technologii i wspierają nas swoją wiedzą, ale także inwestorom, którzy poprowadzili nas we właściwym kierunku. Jesteśmy bardzo podekscytowani partnerstwem z Alsendo. Razem stworzymy wiodącą firmę w zakresie technologii wysyłkowych dla e-commerce w Europie Środkowej i poza nią. – dodaje Daniel Nicolae, jeden z założycieli Innoship.

Abris Capital Partners wspiera kolejną akwizycję Alsendo

Od momentu przejęcia Alsendo z dumą wspieramy dynamiczny rozwój tej marki realizując jednocześnie naszą ambitną strategię „buy-and-build”. Będziemy nadal czerpać korzyści z silnego wzrostu bazowego sektora e-commerce w Europie poprzez inwestycje w platformę technologiczną i jej ekspansję międzynarodową, dążąc do dalszego rozwoju Alsendo. Skoncentrujemy się na integracji połączonych zespołów oraz rozwijaniu talentów menedżerskich i przywódczych z doświadczeniem w obszarze SaaS. – mówi Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners.

Abris Capital Partners, niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, zainwestowała w Alsendo w 2020 roku i od tego czasu współpracuje z zespołem zarządzającym firmy. Głównym celem jest budowa pozycji lidera w sektorze rozwiązań logistycznych w Europie Środkowej poprzez wzrost organiczny spółki oraz akwizycje zagraniczne.

W ubiegłym roku Abris wsparł Alsendo w przejęciu Sendit.pl, wiodącej platformy wysyłkowej dla klientów indywidualnych w Polsce. Na początku września br. Abris wsparł Alsendo w zakupie większościowego pakietu udziałów w serwisie logistycznym Zaslat.cz, działającym na terenie Czech i Słowacji.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments