Grupa Avenga, globalna platforma inżynieryjna i konsultingowa, dokonała zmian w składzie zarządu Grupy i jej polskiego kierownictwa.

Jana Weberinga, który zajmował stanowisko CEO, na początku września br. zastąpił Yuriy Adamchuk, dotychczasowy COO Grupy Avenga. Z kolei jego obowiązki jako COO przejęła Małgorzata Wiśniewska, która od początku powstania Grupy Avenga w listopadzie 2019 r. zarządzała jej biznesem w Polsce.

Yuriy Adamchuk jest od siedmiu lat związany z Avenga i jedną ze współtworzących ją spółek Core Value. W 2019 roku został CDO Grupy Avenga, a ponad rok później – jej COO. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał też na różnych wyższych stanowiskach m.in. w KM Core, PricewaterhouseCoopers i KPMG.

W krótkim czasie zrealizowaliśmy plan stworzenia w pełni zintegrowanego globalnego gracza o znanej na całym świecie marce i DNA opartym na wartościach. Nadszedł właściwy czas na uporządkowaną sukcesję i wprowadzenie firmy na nowe szczyty. – mówi Jan Webering, który wcześniej był właścicielem współtworzącej Grupę Avenga niemieckiej spółki Sevenval, a po zmianach pozostanie w Avenga jako akcjonariusz i przewodniczący Rady Doradców.

Będziemy nadal rozwijać firmę jako platformę typu „kupuj i buduj”, otwierając nowe rynki i identyfikując nowe możliwości wzrostu. Chcemy umacniać naszą pozycję najlepszego partnera w cyfrowej transformacji biznesu, który dostarcza wysokiej jakości rozwiązania i jest satysfakcjonującym środowiskiem pracy dla naszych specjalistów. – dodaje Yuriy Adamchuk.

W trwającym od 2019 roku rozwoju Grupy Avenga znaczący udział ma polski biznes Avenga, którym dotychczas kierowała Małgorzata Wiśniewska. W pierwszym półroczu tego roku przychody Avenga w Polsce w porównaniu z analogicznym okresem roku 2021 zwiększyły się o ponad 26%, a zatrudnienie wzrosło do niespełna 1700 osób.

Małgorzata Wiśniewska

Widać, że Avenga obrała właściwy kierunek rozwoju. Jednym z moich głównych zadań będzie wzmocnienie synergii pomiędzy różnymi krajami, w których działamy, aby wszystkim naszym klientom zapewnić wysoki poziom usług, a zatrudnianym przez nas specjalistom – najlepsze środowisko pracy. – wyjaśnia Małgorzata Wiśniewska, która przed dołączeniem do Avenga zajmowała kierownicze stanowiska w firmach SAP i Grupa Impel w obszarze Digital Services.

Po awansie Małgorzaty Wiśniewskiej na stanowisko COO współzarządzającymi polskim biznesem Grupy Avenga są Anna Szyperek i Piotr Bałys, oboje w rolach Co-Managing Directors Avenga w Polsce.

Anna Szyperek

Anna Szyperek dotychczas odpowiadała za nową sprzedaż i zarządzanie klientami strategicznymi. Natomiast Piotr Bałys nadzorował m.in. jakość obsługi klientów, wykorzystując swoje wykształcenie kierownika projektów i wieloletnie doświadczenie w pracy w takich firmach jak Comarch i Ericpol.

Piotr Bałys

 

Oboje są doświadczonymi menedżerami w zakresie budowania długoterminowych i opartych na zaufaniu relacji z klientami, pracownikami i współpracownikami Avenga.

Avenga jest światowym ekspertem w obszarze IT, transformacji cyfrowej i staffing services, z ponad 20-letnią praktyką. Specjaliści Avenga pracują w ramach struktury 27 biur zlokalizowanych w Europie, Azji i USA, wspierając globalne korporacje oraz złożone organizacje w ich cyfrowej transformacji, od doradztwa strategicznego, usług związanych z customer experience, projektowaniem rozwiązań, po tworzenie oprogramowania i outsourcing specjalistów IT. Wśród kluczowych klientów Grupy są takie globalne marki jak ABB, Allianz, GSK, Santander i Volvo.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments