Z-Rays, polska spółka zajmująca się produkcją, rozwojem, jak również wdrażaniem i utrzymaniem własnego oprogramowania do zaawansowanego monitorowania platformy sprzętowej opartej na systemie z/OS, przygotowuje się do rozpoczęcia sprzedaży w krajach Zatoki Perskiej oraz Europy Zachodniej. Jednocześnie polski podmiot weźmie do udziału w europejskiej edycji konferencji IDUG 2022, która odbędzie się 22-26 października 2022 roku w Edynburgu (Szkocja).

Radosław Runc, prezes Z- RAYS

Nasza platforma Z-Rays jest dostępna w wersji produkcyjnej. Możemy pochwalić się pierwszym komercyjnym wdrożeniem systemu dla instytucji na Bliskim Wschodzie. Jednocześnie ten region świata jest dla nas jednym z najważniejszych pod względem sprzedaży zagranicznej. Nie ograniczamy się jednak geograficznie, ponieważ w naszych planach jest rozpoczęcie sprzedaży w Europie Zachodniej,w tym m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Holandii czy też Francji i Wielkiej Brytanii. – mówi Radosław Runc, prezes Z- RAYS.

Z-RAYS opracowuje system do zaawansowanego monitorowania wydajności platformy sprzętowej opartej na systemie z/OS z wykorzystaniem mechanizmów uczenia maszynowego. Narzędzie spółki gromadzi dane z wielu źródeł, w tym RMF, rekordów SMF, logów systemowych, logów bezpieczeństwa oraz zapytań SQL. W rezultacie narzędzie dostarcza dane dla najlepszych platform analitycznych, przesyłając je strumieniowo niemal w czasie rzeczywistym, co umożliwia działom IT analizowanie i zarządzanie systemami operacyjnymi, bazami danych i innymi środowiskami mainframe. Oprogramowanie spółki pozwala administratorom systemu na wykrywanie problemów z wydajnością komputerów mainframe w wielu podsystemach. Umożliwia również zespołom operacyjnym szybką izolację komponentów i podjęcie natychmiastowych działań w przypadku problemów oraz śledzenie i przewidywanie zasobów danych dla lepszej alokacji, oraz ich planowania.

Warto podkreślić, że oprogramowanie spółki pozwala na integrację z platformami analitycznymi takimi jak Elastic czy łączenie danych wydajnościowych, monitorowanie różnych platform w jednym narzędziu (umbrela monitoring) oraz szybką i prostą instalację i konfigurację. Jednocześnie system wykorzystuje machine learning do alterowania użytkowników, a sam interfejs składa się z bardzo intuicyjnych pulpitów analitycznych (ang. analytical dashboards)

Aktualnie spółka przygotowuje się do udziału w najważniejszej europejskiej konferencji skierowanej do specjalistów zajmujących się rozwojem baz danych IBM DB2, ze szczególnym uwzględnieniem platformy mainframe – IDUG 2022.

Został nam miesiąc przygotowań do najważniejszej europejskiej konferencji dla naszej branży, która odbędzie się w październiku w Edynburgu w dniach 22-26.10.2022. Udział w niej będzie stanowił dla nas doskonałą okazję do zdobycia cennych międzynarodowych kontaktów, zarówno po stronie klienckiej, jak i partnerów handlowych. Już teraz serdecznie zapraszam na nasze stoisko i przedstawienie produktu – dodał prezes.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments