Poniżej przedstawiamy przegląd najważniejszych wiadomości z sektora gamingowego z okresu 29 sierpnia – 2 września br.

Gaming Factory: Podjął decyzję o przyspieszeniu daty premiery gry „Electrician Simulator” na 21 września 2022 r. (z planowanego – wg informacji z lipca – 22 września br.), podała spółka. Cena gry została ustalona na 17,99 USD. Gaming Factory jest jej wydawcą wspólnie z Ultimate Games, a producentem jest Take It Studio!, podano.

Vivid Games: Zawarł umowę sprzedaży technologii Bidlogic na rzecz Publishers Revenue Optimization z Wrocławia, działającej pod marką optAd360, podało Vivid Games. Ostateczna łączna kwota transakcji to 9 mln zł, przy czym po rozliczeniach z pomysłodawcą Bidlogic w spółce zostanie 4,55 mln zł.

Gaming: Branża gamingowa najgorsze ma już za sobą, a realizowane obecnie projekty i konsolidacja pozwalają na poszukiwanie nowych inwestycji w tym sektorze przy atrakcyjnej wycenie, ocenił w rozmowie z ISBtech prezes JR Holding ASI January Ciszewski.

Vivid Games: Akcjonariusze zdecydują podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 28 września o upoważnieniu zarządu do zbycia systemu BidLogic, podano w projektach uchwał.

Ultimate Games: Odnotował 3,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I poł. 2022 r. przy 12,5 mln zł przychodów całkowitych, podała spółka, prezentując szacunkowe dane. Przychody ze sprzedaży w tym okresie wyniosły 12,5 mln zł, zysk brutto sięgnął 4 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej wyniósł 3,6 mln zł. Środki pieniężne na koniec okresu: 11,2 mln zł, podano w komunikacie.

Movie Games: 1 września na platformie Steam odbyła się premiera gry „Mythbusters: The Game – Crazy Experiments Simulator”. Premierę wsparły działania marketingowe ze strony licencjodawcy tytułu Warner Bros. Discovery.

All in! Games: W pierwszym tygodniu promocji „Phantom Hellcat” podczas tegorocznych targów Gamescom, tytuł zebrał ponad dwukrotnie więcej zapisów na wishlisty niż „Ghostrunner” w analogicznym okresie Gamescom 2019, jednocześnie będąc najlepiej przyjętym tytułem w historii All in! Games. „Phantom Hellcat” – tworzona przez Ironbird Creations – to dynamiczna gra akcji z widokiem z trzeciej osoby. Tytuł zostanie wydany na PC oraz wszystkie konsole. Data wydania nie została oficjalnie podana.

All In! Games: Zawarł z akcjonariuszem spółki Łukaszem Nowakiem umowę ramowej pożyczki, na podstawie której pożyczkodawca zobowiązał się do udzielania spółce niezabezpieczonych pożyczek, do maksymalnej łącznej kwoty w wysokości 10 mln zł. Kwota pojedynczej pożyczki nie będzie w żadnym wypadku większa niż 1 mln zł.

Amazon: Nie zamierza złożyć oferty przejęcia Electronic Arts, jak dowiedział się David Faber z CNBC. W piątek akcje EA wzrosły o 3,5% na zamknięciu po tym, jak „USA Today” podało, że Amazon ogłosi jeszcze plan tej spółki – producent m.in. gier z serii FIFA, a także Madden oraz Apex Legends. Jak zauważa CNBC, jeśli Amazon chciałby zająć się EA na poważnie, mogłoby to pomóc wzmocnić obecność gier w handlu detalicznym. Amazon jest już właścicielem Twitcha – serwisu streamingowego popularnego wśród graczy, uruchomił własny serwis gier w chmurze – Luna. Rzecznik Amazona powiedział, że firma nie komentuje plotek i spekulacji. Rzecznik EA odmówił komentarza.

Drageus Games: Powziął informację potwierdzającą od Nintendo o ustaleniu daty wprowadzenia do sprzedaży gry „Archaica: The Path Of Light” na Nintendo Switch Japonia na dzień 29 września 2022 roku.

VRAAR: Na Festiwal VR Steam spółka zaprezentowała wersje demo swoich gier: „Kaiju Monster VR” i „Jousting VR”. Produkcje zebrały pozytywne opinie graczy i są dostępne do darmowego pobrania na platformie Steam VR i Oculus Store oraz Oculus App Lab. Pełne wersje tytułów będą wydane na jesieni tego roku.

LG Electronics: Na targach IFA 2022 w Berlinie zaprezentuje swoje najnowsze monitory klasy premium, w tym gamingowy UltraGear OLED (model 45GR95QE) – pierwszy zakrzywiony wyświetlacz LG OLED o częstotliwości odświeżania 240 Hz.

Huawei CBG: Na targach Gamescom 2022 ogłosił debiut w AppGallery dwóch tytułów Free 2 Play. Pierwszy z nich to mobilna gra RPG „Dragon Trail: Hunter World”, wydana przez chińską firmę 4399, natomiast druga to „Noah’s Heart” – science-fiction MMO od Archosaur Games.

Plot Twist: Spółka udostępniła nowy trailer „The Last Case of Benedict Fox”, a gra została ogłoszona najbardziej oczekiwaną produkcją na Xbox-a podczas oficjalnej gali Opening Night Live. Plot Twist zaprezentował także po raz pierwszy grywalne demo, które spotkało się z dużym zainteresowaniem graczy, podała spółka.

Źródła: depesze ISBnews, serwis ISBtech.pl, informacje ze spółek i organizacji

(ISBnews/ISBtech)

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments