Chińska firma NetDragon Websoft, zajmująca się grami online i metaverse, ogłosiła niedawno, że mianowała humanoidalnego robota napędzanego sztuczną inteligencją (AI) na stanowisko dyrektora generalnego.

Robot „Pani Tang Yu” będzie „pracował” jako „węzeł danych w czasie rzeczywistym i narzędzie analityczne”, aby wspierać podejmowanie decyzji w chińskiej organizacji, a także umożliwić bardziej efektywny system zarządzania ryzykiem. Tang Yu będzie kierować główną spółką zależną firmy, Fujian NetDragon Websoft, i działać jako symbol jej ruchu do włączenia AI do swojego zarządzania, podała spółka w komunikacie.

Minął niemal miesiąc od nominacji, ale Pani Tang Yu jeszcze nie pojawiła się w gronie menedżerów NetDragon na stronie korporacyjnej spółki.

NetDragon management team

Firma stworzyła takie gry jak „Heroes Evolved” i „Conquer Online”, czy „Conquer Poker”.

Nominacja jest ruchem w kierunku pionierskiego wykorzystania AI do przekształcenia zarządzania korporacją i przeskoczenia wydajności operacyjnej na nowy poziom.  Nominacja Tang Yu podkreśla strategię firmy „AI + zarządzanie” i stanowi główny kamień milowy firmy w kierunku bycia „organizacją Metaverse” – podał NetDragon Websoft

Jak wskazano, Tang Yu będzie usprawniać przepływ procesów, poprawiać jakość zadań roboczych i zwiększać szybkość ich realizacji. Firma oczekuje, że Tang Yu odegra krytyczną rolę w rozwoju talentów i zapewnieniu sprawiedliwego i wydajnego miejsca pracy dla wszystkich pracowników.

Firma będzie nadal rozwijać algorytmy stojące za Tang Yu, aby 'przekształcić się w społeczność roboczą opartą na metaverse’.

Wierzymy, że AI jest przyszłością zarządzania przedsiębiorstwem, a mianowanie pani Tang Yu reprezentuje nasze zaangażowanie w prawdziwe wykorzystanie AI do przekształcenia sposobu, w jaki prowadzimy naszą działalność, a ostatecznie napędza nasz przyszły wzrost strategiczny” – powiedział Prezes NetDragon, dr Dejian Liu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments