realme chce utrzymać zdobytą pozycję mimo wyzwań rynkowych, poinformował dyrektor sprzedaży realme Polska Łukasz Łyżwa.

realme obchodzi 4 urodziny na świecie i 2 lata obecności w Polsce. W tym czasie osiągnęliśmy dość spektakularne sukcesy na rynku smartfonów, zarówno globalnie jak i w naszym kraju. Jesteśmy najszybciej rozwijającą się marką w historii, co pokazują takie milestone jak tempo przekroczenia wolumenu 100 mln sprzedanych urządzeń” – powiedział Łyżwa podczas prezentacji produktów marki.

Dodał, że w I kw 2022 w Europie marka stała się marką nr 4. Według danych Canalys marka jest w top4 w Grecji, Czechach, Słowacji, top5 we Francji, Włoszech, Hiszpanii. W regionie CEE marka realme jest w top3 w II kwartale.

Osiągnęliśmy ponad 21% wzrostu rocznego w II kw. Teraz wzrosty są bardziej stabilne na tle rynkowych wyzwań, ale kontynuujemy wzrosty podchodząc realnie do sytuacji rynkowej. Chcemy naszą pozycję obronić, utrzymać wolumeny. Rynek jest trudny na tle kłopotów globalnej gospodarki, ale klienci i partnerzy widzą w nas świeżość, zaufanie i jakość” – podkreślił dyrektor sprzedaży realme.

Obok smartfonów realme rozwija gamę produktów w innych segmentach jak IoT, tablety, telewizory, laptopy.

Walczymy o każdy segment technologii. Nasze słuchawki uzyskały już pozycję w czołówce w Polsce, a teraz chcemy osiągnąć taką pozycję w segmencie wearables”– zapowiedział Łyżwa.

W Polsce jak zaznaczył dyrektor marki, realme osiągnęło bardzo szerokie pokrycie rynkowe obecnością w ofertach operatorów i kanale retail w sieciach detalicznych.

W kanale operatorskim byliśmy numer 1 w sieci Play w maju. realme C11 był bestsellerem sieci Orange Polska w I połowie 2022, a łącznie Orange sprzedał 550 tys smartfonów w I półroczu. Wchodząc do Polski byliśmy kojarzeni ze średnią półką. Seria numeryczna to nasz core’owy biznes, ale osiągnęliśmy wspaniałe rezultaty z serią GT z wyższego segmentu. Jesteśmy zadowoleni z wyników GT neo, dedykowanego gamingowi. Od lipca, w sieci Media Expert, dostępny jest smartfon, który jest efektem współpracy z będący efektem współpracy z twórcami znanego anime – Dragon Ball” – wymienił Łyżwa.

Produkty realme jakie pojawiły się w 2022 to smartfony serii 9 (w tym pro, czy 5G), flagowa seria realme GT 2 (w tym wersja Pro), NEO 3 150W – jako najszybciej ładujący się telefon na świecie 50% w 5 min), seria C (35, 31, 30), seria narzo skupiona wokół gamingu

Niedługo do sprzedaży wejdzie smartfon realme c33. W segmencie AIoT realme oferuje m.in. Pad mini, realme band 2, TV Stick , Watch 3 oraz bezprzewodowe słuchawki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments