Krakowskie studio Plot Twist podsumowało swój sukces na targach Gamescom w Kolonii. Spółka udostępniła nowy trailer, a ich gra została ogłoszona najbardziej oczekiwaną produkcją na Xbox-a podczas oficjalnej gali Opening Night Live. Plot Twist zaprezentował także po raz pierwszy grywalne demo, które spotkało się z dużym zainteresowaniem graczy.

Podczas tegorocznego Gamescomu “The Last Case of Benedict Fox” był jednym z najbardziej medialnych tytułów targów. Gra była częścią oficjalnego pokazu Xboxa, gdzie ukazał się trailer ukazujący metroidvaniową rozgrywkę. Tytuł był również wyróżniony podczas pokazu Future Game Show, gdzie można było zobaczyć, aż 3-minutowy gameplay z komentarzem developerskim. Z kolei na oficjalnej gali Gamescomu Opening Night Live tytuł nominowany był w 2 kategoriach a zdobył nagrodę za “Najbardziej oczekiwanej gry na Xboxa 2022”.

Znaleźliśmy się gronie nominowanych i zwycięzców. Jesteśmy z tego niezwykle dumni. Nasz zespół jest doświadczony, ale dla Plot Twist to pierwsza produkcja i takie wyróżnienie naszego tytułu dodaje nam wszystkim skrzydeł! – mówi Paweł Czapla, prezes Plot Twist.

Gracze i dziennikarze mogli samodzielnie spróbować swoich sił na oficjalnym stoisku Xboxa oraz na stoisku TikTok for Gaming, gdzie udostępnione było specjalne demo Gamescomowe.

Czujemy dużą satysfakcję, że mogliśmy pokazać graczom nasz tytuł tak daleko przed premierą i opinie były wyśmienite. Gracze, którzy grali w demo, zwracali uwagę na dopracowaną grafiką, niesamowity klimat i wyjątkowy styl artystyczny. Najważniejsze jednak, że nie chcieli kończyć grać, czego powodem były chyba najdłuższe kolejki na stoisku Xboxa! Zauważyliśmy też ogromny wzrost wishlist. Z entuzjazmem czekamy na premierę. – kończy Paweł Czapla.

Historia “The Last Case of Benedict Fox” ma miejsce się w 1925 roku w Bostonie. Samozwańczy detektyw Benedict Fox, wraz ze swoim demonicznym towarzyszem musi rozwikłać zagadkę morderstwa. Rozgrywka odbędzie się na płaszczyźnie świata realnego i nadprzyrodzonego. Gra będzie miała premierę wiosną 2023 na Xboxa i PC oraz będzie dostępna od premiery w usłudze GamePass Ultimate W 2023 roku Plot Twist planuje dołączenie do grona spółek publicznych, notowanych na NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments