Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozpoczął w Sulechowie budowę blisko 90 000 mkw. dla BestSecret – wiodący, europejski klub zakupowy online z luksusową modą w niższych cenach. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 15 września, a wzięli w niej udział m.in. Wojciech Sołtys, Burmistrz Sulechowa oraz przedstawiciele BestSecret i Panattoni.

Z ok. 17 mln mkw. dostarczonych przez Panattoni w Europie, blisko 1/3 została zrealizowana na potrzeby dynamicznie rosnącego sektora e-commerce. Teraz deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Sulechów III, w którym całą powierzchnię – 88 500 mkw., z możliwością ekspansji o kolejne 42 000 – wynajął BestSecret. Sklep internetowy oferuje modę premium i luksusową po niskich cenach, a można w nim znaleźć produkty około 3 000 marek. Firma dostarcza towary do 27 krajów Europy, a lokalizacja w Sulechowie będzie kluczowym ogniwem w łańcuchu dostaw firmy. BestSecret będzie stąd obsługiwał wszystkie swoje rynki, stając się jednocześnie pracodawcą dla znaczącej liczby osób w regionie.

Obecnie ponad 30 procent obiektów przemysłowych jest przeznaczonych dla sektora e-commerce, a Panattoni jako lider rynku przoduje i wyznacza trendy na tej płaszczyźnie. Nasze doświadczenie i możliwości przekładają się na kolejne realizacje, takie jak rozpoczęta budowa obiektu dla BestSecret, który może być w przyszłości kolejnym klientem wynajmującym ponad 100 000 mkw. w regionie. Polska Zachodnia, a szczególnie województwo lubuskie, po raz kolejny potwierdza swój potencjał dla obsługi międzynarodowych przedsiębiorstw i jestem pewna, że jeszcze niejeden wmurowany kamień czeka nas w najbliższej przyszłości właśnie w regionie zachodniej granicy. My jesteśmy gotowi na kolejne dostosowane realizacje. – mówi Aleksandra Kucharek, Development Director w Panattoni.

Oprócz powierzchni magazynowych i dystrybucyjnych, w obiekcie znajdą się także biura, które zajmą ponad 10 500 mkw. Deweloper przygotuje też powierzchnię pod wykorzystanie regałów wielopoziomowych (Pick Towerów) oraz zapewni podwyższenie części budynku. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

– Nowa inwestycja w Sulechowie to przede wszystkim przedsięwzięcie pozwalające firmie BestSecret rozwijać swoją markę, a mieszkańcom gminy znaleźć zatrudnienie. Jestem przekonany, że pracę znajdzie tu wielu Sulechowian, jak również mieszkańców sąsiednich gmin, którzy dotąd byli zmuszeni dojeżdżać wiele kilometrów do swoich zakładów. Mam nadzieję, że ten symboliczny kamień węgielny, wkopany na placu budowy, jest początkiem owocnej współpracy, a rozkwit gospodarczy naszej gminy korzystnie wpłynie na rozwój całego regionu – mówi Wojciech Sołtys, Burmistrz Sulechowa.Kluczowym atutem Sulechowa jest bliskość granicy z Niemcami, która przebiega nieco ponad godzinę drogi od budowanego obiektu. Ponadto 30 minut dzieli miejscowość od stolicy regionu – Zielonej Góry – co stanowi ważny atut w kontekście dostępu do pracowników. Niecałe 7 km od inwestycji przebiega droga S3, biegnąca wzdłuż zachodniej granicy, a 11 km od obiektu znajduje się Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost.

Panattoni Park Sulechów III zgodnie ze standardem Panattoni przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja spełni wysokie normy zarówno w zakresie energooszczędności – m.in. kompleksowe olicznikowanie czy inteligentne oświetlenie – jak i wellbeingu przyszłych pracowników. W ogromnej powierzchni biurowej Panattoni zadba o zwiększony dostęp światła dziennego, czy odpowiednią akustykę pomieszczeń, skonsultowaną ze specjalistą. Ponadto deweloper dostarczy na terenie obiektu infrastrukturę dla rowerzystów oraz punkty ładowania samochodów elektrycznych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments