Lenovo podczas trwających targów IFA w Berlinie zaprezentowało nowości produktowe, wśród których wyróżnia się nowa odsłona 16-calowego Lenovo ThinkPad X1 Fold. Oprócz tego firma zaprezentowała nową generację ThinkBooka 16p, urządzenia konsumenckie: Lenovo Tab P11 Pro 2. generacji, Lenovo Tab P11 2. generacji, Lenovo IdeaPad 5i Chromebook oraz nowe monitory biznesowe i gamingowe oraz okulary, stanowiące wirtualny monitor. 

Lenovo ogłosiło noszony wyświetlacz w formie okularów do konsumowania treści poza domem i biurem: Lenovo Glasses T1. Okulary Lenovo Glasses T1 są kompatybilne z wieloma współczesnymi smartfonami, tabletami i laptopami z w pełni funkcjonalnym złączem USB-C®. Oferują wyjątkową jakość obrazu, wysokiej klasy optykę i dłuższy czas pracy na baterii, dalece wykraczające poza możliwości ograniczonych rozmiarami ekranu urządzeń mobilnych.

Wraz z rosnącą mocą obliczeniową urządzeń przenośnych mobilni gracze, podróżnicy – praktycznie każdy skorzysta z możliwości noszenia swojego osobistego monitora w kieszeni. Trend jest wyraźny: użytkownicy urządzeń mobilnych chcą grać więcej i strumieniować więcej wideo. Przewiduje się, że globalny rynek gier mobilnych osiągnie wartość 153 mld USD do 2027 r., przy rocznym tempie wzrostu 11,5%. Tymczasem rynek strumieniowego przesyłania wideo ma osiągnąć wartość 972 mld USD do 2030 r., co oznacza wzrost średnio o 18,1% rocznie.

Okulary Lenovo Glasses T1 to nie tylko zabawa i gry. Ponieważ praca hybrydowa stała się stałym elementem życia, profesjonaliści chcą czerpać więcej ze swoich urządzeń mobilnych, ale praca z prywatnymi dokumentami o kluczowym znaczeniu dla firmy na komputerze w przestrzeni publicznej może być zbyt ryzykowna. Korzystając z okularów Lenovo T1 pracownicy mają do dyspozycji prywatne miejsce do pracy wszędzie z wykluczeniem czyjegoś spoglądania w ekran przez ramię.

Nowy Lenovo™ ThinkBook™ 16p 3. generacji pomoże twórcom treści i zaawansowanym użytkownikom uwolnić potencjał ich kreatywności. Najnowszy, superwydajny ThinkBook wyposażony został m.in. w procesory do AMD Ryzen™ 9 6000 z serii H, samodzielną kartę graficzną NVIDIA GeForce® RTX™ 3060, dzięki czemu zapewnia topową wydajność wraz z systemem Windows 11. Do wyboru są różne opcje 16-calowego wyświetlacza IPS z wąską ramką, z certyfikacją TÜV Rheinland Low Blue Light oraz TÜV Eyesafe® i rozdzielczością 2,5K, co pozwoli zmaksymalizować komfort dla oczu. Ekrany zawierają czujnik oświetlenia otoczenia, który dostosowuje jasność podświetlenia panelu, ale też klawiatury. Dostępne są dwie opcje wyświetlania, w tym ekran o jasności 400 nitów i częstotliwości 60 Hz i nowy wyświetlacz HDR400 o jasności 500 nitów i częstotliwości 165 Hz z certyfikatem VESA, oferujący żywe kolory oraz zwiększoną szczegółowość cieni i podświetleń. Obie opcje wyświetlania mają również certyfikat X-Rite Pantone® i obsługują zawartość Dolby Vision®.

Niezwykła moc obliczeniowa procesorów mobilnych AMD Ryzen z serii 6000 i kart graficznych NVIDIA GeForce RTX pomaga użytkownikom sprostać najtrudniejszym wymaganiom pracy hybrydowej. Uzupełnienie tych układów dwukanałową pamięcią RAM LPDDR5 o pojemności do 32 GB, nośnikiem SSD do 2 TB dzięki podwójnym dyskom SSD i baterią 71 Wh powinno zapewnić użytkownikom możliwość pracy przez cały dzień. Nowe style pracy wymagają również szybkiej i niezawodnej łączności oraz dostępności portów, co pozwala zapewnić elastyczne i wszechstronne połączenia. Za wygodną łączność z sieciami bezprzewodowymi, urządzeniami peryferyjnymi i sprzętem AV odpowiadają obsługa Wi-Fi 6 i dwa porty USB® Type-C, w tym jeden USB4®, dwa USB-A 3.2 Gen 2 i port HDMI 2.1.

Lenovo zaprezentowało także gamę komputerów stacjonarnych i monitorów zaprojektowanych z myślą o zmieniających się potrzebach osób pracujących hybrydowo. Prezentując oszałamiający wizualnie monitor gamingowy Lenovo Legion Y32p-30, kolejną generację monitorów biznesowych ThinkVision T32p-30,T34w-30, T24i-30, T32h-30 i S25e-30 oraz pierwszy komputer stacjonarny Lenovo z Google Chrome Enterprise – ThinkCentre M60q Chromebox Enterprise – Lenovo kontynuuje realizację wizji umożliwienia wszystkim korzystania z inteligentniejszych technologii. Każde z jej nowych urządzeń przynosi korzyści zarówno użytkownikom pracującym w biurze, jak i tym zdalnym.

W lutym tego roku dane Gallup pokazały, że prawie 42% Amerykanów ma hybrydowy harmonogram pracy, a 39% pracuje całkowicie w domu. Biorąc pod uwagę, że 72% organizacji na całym świecie stwierdziło w niedawnym badaniu Buffer2, że planuje na stałe zezwolić na pracę zdalną, jasne jest, że praca zdalna nie jest już uważana za wyjątek, ale coraz częściej będzie akceptowana jako reguła. Ponieważ ludzie spędzają coraz więcej czasu przed ekranem, istnieje zapotrzebowanie na produkty o podwyższonym standardzie, które oferują coś więcej niż tylko korzyści związane z wyglądem. Najnowsze portfolio Lenovo podkreśla funkcje, które mają na uwadze dobre samopoczucie użytkownika oraz zapewniają produktywność i wydajność.

Chromebook IdeaPad 5i, jest urządzeniem stworzonym specjalnie na potrzeby całej rodziny. Oferuje wysokiej jakości wrażenia i moc, dzięki którym każdy może zrobić to, czego aktualnie potrzebuje. Jako pierwszy 16-calowy laptop w ofercie Lenovo Chromebook, ten wysokiej klasy laptop daje całą przestrzeń do robienia czegoś więcej. Dzięki ogromnemu wyświetlaczowi 2 5K bez obramowania, z częstotliwością odświeżania ekranu 120 Hz zapewniającej płynność obrazu, oglądanie z bliska filmów akcji na tym urządzeniu stanie się nową ulubioną rozrywką.

Używasz Chromebooka IdeaPad 5i do pracy? Profesjonaliści, dzięki nawet 12 godzinom pracy na baterii3, większemu touchpadowi, wyższemu ekranowi i przyjaznej dla użytkownika klawiaturze z „numpadem” i głębszym, 1,5-milimetrowym skokiem klawiszy będą mogli zrobić więcej, czy to w domu, czy w podróży. Kamera FHD i dwa głośniki skierowane do użytkownika, dostrojone przez MaxxAudio® firmy Waves, umożliwiają prowadzenie wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości z zachowaniem czystości obrazu i dźwięku. Gdy użytkownicy nie będą uczestniczyć w spotkaniach online, mogą zachować prywatność w domu dzięki wbudowanej fizycznej przesłonie aparatu.

ThinkPad X1 Fold nowej generacji, wyposażony w technologię Intel vPro®, jest konstrukcją zgodną z Intel® Evo™. Urządzenie posiada procesory do 12. generacji Intel Core™ i7 włącznie, z grafiką Intel Iris Xe, co zapewnia znakomitą wydajność drzemiącą w niezwykłej, składanej obudowie. Dodanie pamięci masowej SSD do 1 TB² i opcji pamięci RAM do 32 GB LPDDR5 oznacza, że system Windows 11 Home lub Pro będzie działał znakomicie, niezależnie od preferowanego trybu użytkowania.

Pozytywne wrażenia płynące z pisania mają kluczowe znaczenie, zwłaszcza na urządzeniu zaprojektowanym jako podstawowy komputer. ThinkPad X1 Fold nowej generacji oferuje opcjonalną pełnowymiarową podświetlaną klawiaturę ThinkPad z TrackPoint i dużym dotykowym panelem, która działa zarówno podłączona lub odłączona od komputera, w zależności od trybu. Klawiaturę można magnetycznie przymocować do dolnej połowy wyświetlacza, aby uzyskać klasyczny tryb laptopa. Wówczas urządzenie zapewnia pełną wydajność, ale w formie 12-calowego laptopa.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments