Zawieszone serwery podczas pierwszego czatu inwestorskiego z Ekipa Holding, kurs spółki rósł o ponad 20%. 

Ekipa Holding, spółka z portfela JR HOLDING, zorganizowała czat inwestorski na stronach Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Był to pierwszy czat z inwestorami odkąd Ekpia jest notowana na małym parkiecie. Przedstawiciele Zarządu spółki odpowiadali w piątek rano na pytania inwestorów, duże zainteresowanie czatem spowodowało zacięcia serwerów.

Dzień przed czatem Ekipa Holding poinformowała o uznaniu za bezskuteczne wypowiedzeń złożonych przez sześcioro wcześniejszych mieszkańców domu Ekipy, co oznacza że spółka stoi na stanowisku, iż umowy te nadal będą wykonywane. Ponadto spółka podała informację o rozpoczęciu dystrybucji nowych produktów a także o planowanym skupie akcji własnych na kwotę do 3 mln zł. Skup musi jeszcze zostać zatwierdzony przez NWZ Ekipa Holding zwołane na 26 października 2022 r.

Najważniejsze obszary działalności dla Ekipa Holding to aktualnie rozwój oferty FMCG oraz Laniakea Pictures (studio filmowe red.), poinformował współzałożyciel i prezes Ekipa Holding Krzysztof Misiałkiewicz. Laniakea ma 6 projektów fabularnych z których jeden jest na ukończeniu, a największy projekt ma być gotowy w 2024.

Aktualnie procesujemy bardzo dużo projektów, które naszym zdaniem zaskoczą rynek, jednak na ten moment nie możemy jeszcze zdradzać szczegółów dla dobra poszczególnych projektów. Jednym z celów Ekipa Holding jest wytwarzanie nowych uniwersów, nie wykluczamy jednak przejęć” – powiedział Misiałkiewicz podczas czatu SII.

Segmenty grupy to Ekipa Managment (działalność influencerska), Ekipatonosi (produkcja i sprzedaż ubrań), Laniakea (produkcja filmów), GGbay (gry), ASI (inwestycje).

Grupa kapitałowa Ekipa Holding to szereg fantastycznych przedsięwzięć. W ramach całej grupy mamy kilka spółek zależnych które pracują nad różnymi projektami. Jesteśmy dumni z brandu który udało nam się wygenerować w ramach naszej działalności, jednak zarządzanie nim to tylko część strategii całej grupy. Rozumiemy, że jest on obecnie najbardziej widoczny ze względu na popularność, niebawem jednak będziemy chcieli rozpocząć szerszą komunikację projektów którymi zaskoczymy rynek – spoza działalności influencerskiej” – wskazał współtwórca grupy Łukasz Wojtyca.

Prezes zaznaczył, że najważniejsze obecnie obszary działalności dla Ekipy Holding to FMCG oraz Laniakea Pictures.

Laniakea Pictures zajmuje się produkcją seriali niezwiązanych z Ekipą. Kierunek rozwoju tej spółki ma wymiar międzynarodowy. Spółka pracuje nad sześcioma projektami fabularnymi” – wskazał Misiałkiewicz. Z kolei Wojtyca dodał, że jeden z projektów jest na ukończeniu. „Największy z projektów (serial animowany) będzie miał swoją premierę w 2024” – powiedział Wojtyca.

W segmencie FMCG Misiałkiewicz ocenił, że założenia co do sprzedaży lodów w tym roku zostały kilkukrotnie przebite. „Dystrybucja pralinek i cupsów rozpoczęła się w dniu wczorajszym, a na przestrzeni najbliższych dni można się ich spodziewać w sklepach. Z kolei kampania jak i produkt Napoje Ekipa x Koral to nasze największe dotychczasowe przedsięwzięcie, które również przełożyło się na największy przychód z jednostkowego projektu” – wskazał współtwórca grupy.

Plany obejmują także wprowadzenie zdrowej żywności, „tylko to proces bardziej skomplikowany i długotrwały”, zaznaczyli przedstawiciele spółki.

Jeśli chodzi o projekt „Dom Ekipy” Wojtyca podkreślił, że zakończył się zgodnie z planem, a Ekipa jako marka i spółka rozwija się zgodnie z założeniami, „wyprzedzając je nawet w niektórych kierunkach”. Ekipa Managment cały czas pracuje nad poszerzeniem portfolio influencerów. „Obecnie to już prawie 30 osób. Prowadzimy rozmowy o współpracy z zagranicznymi twórcami” – wskazał Wojtyca.

Dodał, że plany zakładają że emisja następnej edycji T5M ruszy na początku przyszłego roku, „ale wszystko się może zdarzyć”. Z kolei przychody z działalności influencerskiej grupy 6 twórców, którzy weszli w spór z firmą są w ocenie zarządu, marginalne dla Ekipa Holding. Jednocześnie zarząd dodał, że gra „Dino” będzie wydana w 2023.

Ponadto Ekipa Holding rozważa skup akcji własnych za kwotę do 3 mln zł, gdyż „zarząd uważa, że aktualny poziom cen akcji nie odzwierciedla wartości Ekipa Holding”. Za to Ekipa Holding uważa, że „rozwija się tak dynamicznie, że obecnie wypłata dywidendy byłaby złym pomysłem”. Wszystkie środki inwestujemy w rozwój, stwierdził Misiałkiewicz. Grupa rozważa możliwość przejścia na GPW z NewConnect w dłuższym horyzoncie czasowym.

Po zakończeniu wirtualnego spotkania z inwestorami kurs akcji rośnie w piątek o ponad 20%, przy obrotach sesyjnych znacznie powyżej średniej z ostatnich miesięcy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments