Alsendo inwestuje w czeską platformę Zaslat

Abris Capital Partners – firma private equity specjalizująca się w transformacji ESG, wsparła swoją spółkę portfelową Alsendo (do której należą m.in. marki Apaczka i Sendit) w przejęciu większościowego udziału w Zaslat.

Alsendo dostarcza innowacyjne technologiczne rozwiązania logistyczne dla biznesu w Europie Środkowej. Zaslat to zautomatyzowana platforma dostaw paczek świadcząca usługi
dla konsumentów w Czechach i na Słowacji.

Inwestycja w Zaslat wspiera realizację strategii rozwoju spółki Alsendo – przyspiesza międzynarodową ekspansję poprzez wejście firmy na rynek czeski i słowacki, z dużym potencjałem intensyfikacji działań biznesowych w Europie Środkowej. Dodatkowo, platforma technologiczna Zaslat może zostać wprowadzona na sąsiednie rynki środkowoeuropejskie oraz w innych krajach, co pokazuje program pilotażowy prowadzony w Republice Południowej Afryki.

Przejęcie Zaslat to najnowszy krok w ramach przyjętej dla Alsendo ambitnej strategii rozwoju, dzięki któremu rozszerzamy działalność na Czechy i Słowację, a także wzmacniamy pozycję Alsendo jako czołowego gracza na rynku technologicznych rozwiązań wysyłkowych dla biznesu w Europie Środkowej. To posunięcie motywuje zespół zarządzający oraz umożliwia synergie w procesie rozwoju produktów i skutecznego wprowadzania ich na rynek. To kolejny krok na drodze przekształcenia lokalnego lidera w międzynarodowego czempiona, coś, co jest wpisane w DNA działalności Abris Capital Partners” – komentuje Edgar Koleśnik, partner w Abris Capital Partners.

Abris Capital Partners zainwestował w Alsendo, lidera technologicznych rozwiązań wysyłkowych dla handlu elektronicznego (e-commerce), w 2020 roku. Od tego czasu skutecznie wspiera spółkę, która jako integrator zajmujący się kompleksową obsługą przesyłek dla e-commerce, oferuje usługi typu SaaS (Software as a service) oraz rozwiązania dostawcze dla podmiotów z sektora MŚP, klientów SOHO (small office/home office) i klientów indywidualnych. Spółka rozwijając się organicznie i poprzez przejęcia buduje pozycję czołowego środkowoeuropejskiego dostawcy usług wysyłkowych bazujących na nowoczesnej technologii.

Przejęcie Zaslat jest kolejną transakcją po nabyciu w 2021 roku spółki Sendit, wiodącej polskiej platformy wysyłkowej dla klientów indywidualnych, a także po szeregu mniejszych przejęć.

Poza stworzeniem potencjału do dalszej konsolidacji rynku czeskiego i słowackiego oraz dalszej zagranicznej ekspansji, przejęcie Zaslat wesprze Alsendo w procesie transformacji w firmę technologiczną o skalowalnej platformie, co pozwoli na przyspieszenie międzynarodowego rozwoju.

Konsekwentnie realizujemy naszą strategię transformacji w firmę z modelem biznesowym opartym na technologii oraz rozwoju biznesu poprzez ekspansję na rynkach międzynarodowych. Ta transakcja dynamizuje nasz rozwój w Czechach i Słowacji, a jak pokazuje pilotażowy program wdrożony w Republice Południowej Afryki uwydatnia potencjał szerszej ekspansji na inne rynki” – powiedział Marcin Susmanek, COO Alsendo.

Miroslav Michalko, Prezes Zarządu Zaslat, podsumowuje: „To jest ekscytujący moment w historii Zaslat. Mamy bardzo pozytywne odczucie związane z naszą współpracą zarówno z Alsendo jak i z Abris. Połączenie z Alsendo umożliwi nam wykorzystanie najlepszych praktyk istniejących w obu spółkach, rozszerzy naszą ofertę produktową oraz uwydatni skalę połączonej działalności. Dodatkowo podejmiemy szereg kroków, które pozwolą nam dalej profesjonalizować naszą działalność i skutecznie rozwijać zespół”.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments