Firma NaviParking ukończyła działania z zakresu cyfrowej transformacji na szóstym piętrze parkingu znajdującego się na terenie Forum Gdańsk. Od sierpnia br., kierowcy mogą między innymi rezerwować miejsca postojowe na portalu Cyfrowyparking.pl, a także realizować szybkie płatności online za pośrednictwem aplikacji mobilnej NaviPay.

W realizację projektu jest także zaangażowany Car Park, dostawca i autoryzowany partner AMANO Europe, globalnego lidera w zakresie dostarczania zaawansowanych systemów parkingowych. Forum Gdańsk jest pierwszym centrum handlowym w regionie, które wprowadza nowoczesne technologie parkingowe.

Wygodne rozwiązania parkingowe nie tylko podnoszą poziom satysfakcji kierowców, ale mają także pozytywny wpływ na zmniejszanie ilości emitowanych gazów cieplarnianych do atmosfery i łatwiejszą monetyzację niewykorzystanych miejsc postojowych. Ważną rolę w tym kontekście odgrywa cyfrowa transformacja parkingów. Tzw. inteligentne parkingi tworzone przez firmę NaviParking wykorzystują nowoczesną technologię na rzecz dokładniejszej obserwacji ruchu na parkingu przez jego administratorów oraz poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników. Dzięki aplikacji mobilnej NaviPay kierowcy mogą znaleźć w konkretnej okolicy parkingi z wolnymi miejscami i z wyprzedzeniem zarezerwować dla siebie miejsce, a także kupić abonament długoterminowy.

Jedną z najnowszych realizacji NaviParking jest zdigitalizowana część parkingu na terenie centrum handlowego Forum Gdańsk. Możliwość wykupienia rezerwacji miejsca postojowego w Śródmieściu pozwala na lepsze zaplanowanie dnia bez potrzeby przeznaczania dodatkowego czasu na poszukiwanie parkingu. Co więcej, wjazd i wyjazd przebiega w sposób bezkontaktowy – inteligentne kamery, po rozpoznaniu tablicy rejestracyjnej, same otwierają przejazd dla auta.

Portal Cyfrowyparking.pl, wraz z aplikacją NaviPay, ułatwia szybkie i bezkontaktowe parkowanie na zweryfikowanych parkingach. NaviPay umożliwia płynny, bezdotykowy wjazd i wyjazd z parkingu, dokonywanie bezpiecznych płatności online, naliczanie realnego czasu parkowania oraz dojazd do obiektu z pomocą nawigacji. Nasze oprogramowanie nie wymaga od operatorów samodzielnego instalowania dodatkowej infrastruktury czy inwestycji w zasoby ludzkie. Forum Gdańsk jest jednym z najchętniej odwiedzanych centrów handlowych na terenie Trójmiasta. Współpraca z tak strategicznym partnerem stanowi potwierdzenie naszych diagnoz, że ekologiczne rozwiązania w duchu smart city to nie tylko trend, ale przede wszystkim realna potrzeba – mówi Maciej Cichoński, dyrektor PMO & Hospitality w NaviParking.

Na cyfrowym parkingu w Forum Gdańsk kierowcy mogą korzystać z dwudziestu cyfrowych miejsc postojowych znajdujących się na szóstym poziomie parkingu z pięknym widokiem na panoramę miasta. Możliwe jest zarówno wykupienie krótkoterminowej rezerwacji (na stronie Cyfrowyportal.pl lub przez aplikację NaviPay), jak i długoterminowych abonamentów (za pośrednictwem portalu).

Forum Gdańsk to kolejny obiekt w Polsce, na którego terenie wprowadzono nowoczesne rozwiązania NaviParking z zakresu cyfrowej transformacji. W ostatnim czasie firma przeprowadziła digitalizację obiektu Park & Ride Pruszków. W portfolio NaviParking znajdują się również parkingi zlokalizowane w GTC Łódź, GTC Wrocław, GTC Katowice, Global Worth – Supersam Katowice, a także w wybranych hotelach grupy Accor, Hampton by Hilton, UPC oraz w warszawskim Centrum Zdrowia Dziecka.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments