LG Energy Solution kontynuuje swoje wysiłki na rzecz wspierania technologii baterii nowej generacji, angażując start-upy z branży elektromobilnej. Producent baterii organizuje „LGES Battery Challenge 2022”, międzynarodowy konkurs mający na celu identyfikację start-upów pod kątem potencjalnych inwestycji i współpracy.

Dzięki inicjatywie, LG Energy Solution tworzy społeczność firm stawiających pierwsze kroki w szybko rozwijającej się branży. Firma jest gospodarzem konkursu już po raz trzeci.
W „LGES Battery Challenge 2022” mogą wziąć udział start-upy specjalizujące się w technologiach związanych z bateriami. Tegoroczna edycja programu obejmuje trzy główne kategorie: technologie bateryjne w zakresie materiałów, zarządzanie i kontrola oraz inteligentna fabryka. Do finału wyłonionych zostanie aż 10 start-upów. Każdy z nich otrzyma dofinansowanie, a także będzie mógł nawiązać współpracę z LG Energy Solution.

Organizując programy takie jak Battery Challenge i Open Innovation, LG Energy Solution dąży do utrzymania pozycji lidera w branży akumulatorowej  LG Energy Solution będzie nadal prowadzić zaawansowane badania związane z bateriami we współpracy ze start-upami, a także z wybitnymi uczonymi i organizacjami akademickimi na całym świecie. – powiedział Youngjoon Shin, CTO of LG Energy Solution.

Zgłoszenia są przyjmowane do 16 września na stronie konkursu. Finałowy Pitch Day odbędzie się w lutym 2023 roku w Seulu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments