Deep tech może być jednym z najbardziej popularnych segmentów giełdy

24 sierpnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbędzie się konferencja Deep Tech Investor Day, poświęcona trendom, perspektywom branży deep tech w Polsce i na świecie. W wydarzeniu organizowanym przez GPW oraz InnerValue wezmą udział przedstawiciele funduszy VC/PE, spółek notowanych oraz niepublicznych.

DeepTech Investor Day to kolejne wydarzenie, przygotowywane przez GPW wraz z partnerami, poświęcone prezentacji innowacyjnych spółek inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Giełda, rynek kapitałowy mają wiele do zaoferowania spółkom z branży nowych technologii na każdym etapie ich rozwoju – od startupu do dojrzałej spółki gotowej do debiutu na rynku NewConnect czy też Głównym Rynku GPW – mówi Dariusz Mejszutowicz, Wicedyrektor z Działu Rynku Pierwotnego GPW.

Jak dodaje, ciągle rosnące inwestycje i zainteresowanie, mogą sprawić, że za kilka lat branża deeptech może być jednym z najbardziej popularnych segmentów wśród inwestorów giełdowych.

W konferencji wezmą udział fundusze OTB Ventures, SpeedUp Venture Capital, Third Not, Vigo Ventures oraz Ipopema TFI. Wśród spółek: XTPL, Creotech Instruments, Noctiluca, Sygnis i Medical Inventi.

Spółki deep tech oferują unikatowe rozwiązania na swoich rynkach. Stanowią odpowiedź na skomplikowane wyzwania techniczne lub naukowe, ich technologie są trudne do otworzenia – mówi Wojciech Iwaniuk, prezes InnerValue, współorganizującej konferencję.

Wskazuje na edukacyjny charakter spotkania, którego ideą poza przybliżeniem modeli biznesowych polskich spółek, także przedstawienie trendów rynkowych i specyfiki analiz spółek deep tech w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Jak uzupełniają organizatorzy, rejestracja uczestników w formule stacjonarnej została zamknięta, obecnie udział możliwy jest w trybie online.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments