Od 1 marca energia potrzebna Nexerze do świadczenia usług na swojej sieci pochodzi w 100 proc. ze źródeł odnawialnych. To oznacza, że mieszkańcy obszarów, w których firma buduje i rozwija swoją infrastrukturę światłowodową, mają możliwość korzystania z neutralnej energetycznie technologii dostępu do internetu. 

Wszystkie punkty poboru energii Nexery, które zasilają urządzenia niezbędne do funkcjonowania jej sieci światłowodowej, są zasilane „zieloną” energią elektryczną, o rocznym zużyciu na poziomie 2 GWh. To oznacza, że gospodarstwa domowe, szkoły, jednostki administracyjne oraz lokalizacje biznesowe, które znajdują się w zasięgu sieci operatora, korzystają z internetu „napędzanego” energią, pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Usługi świadczone na światłowodzie dostarczanym przez Nexerę są obecnie dostępne w 300 000 domach, w blisko 2 700 miejscowościach. Przejście na OZE pozwoli użytkownikom znacząco zredukować ślad węglowy i ograniczyć emisję CO₂.

Na co dzień zapewniamy tysiącom mieszkańcom Regionów Nexery dostęp do świata cyfrowego. Chcemy, aby sieć światłowodowa, którą budujemy, poprawiała jakość życia lokalnych społeczności. Dbamy również o zrównoważony rozwój, a kwestie społeczne i środowiskowe są ważnym elementem naszej działalności. Powszechna cyfryzacja oraz korzystanie z energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych pozwalają zmieniać nasze życie tak, by pozostawiany przez nas ślad węglowy był jak najmniejszy. – mówi Wojciech Całka, Dyrektor ds. operacji w Nexerze.

Dążenie do neutralności klimatycznej staje się koniecznością w każdym aspekcie życia człowieka, także w zakresie korzystania z usług technologicznych. Jak się okazuje, świadomość społeczna w tym obszarze jest coraz większa. Z raportu #RegionyNEXERY20211, powstałego na podstawie badania zrealizowanego przez operatora wspólnie z GfK Polonia wynika, że ponad połowa (55 proc.) respondentów ocenia, w skali od 1 do 10, swoje zaangażowanie w sprawy ekologii na co najmniej 7 punktów. To potwierdza, że mieszkańcom regionów objętych badaniem zależy w codziennym życiu na wyborze rozwiązań, produktów i usług pozytywnie oddziałujących na środowisko.

Powszechne stosowanie nowych technologii pomaga osiągnąć neutralność klimatyczną. Sieć światłowodowa, którą budujemy i udostępniamy w trybie Open Access w Regionach Nexery, to obecnie najbardziej efektywna energetycznie technologia dostępu do internetu. Pozwala ona istotnie ograniczyć emisję wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń środowiska. Do świadczenia usług wykorzystujemy całkowicie „zielony” prąd. To dowód na to, że branża telekomunikacyjna aktywnie podejmuje inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju. – podsumowuje Wojciech Całka z Nexery.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments