Cztery lata po wejściu do Europy Środkowo-Wschodniej, Maple Bear, największa i najszybciej rozwijająca się sieć szkół dwujęzycznych K-12 na świecie, współpracuje z Vantage Capital w programie inwestycyjnym o wartości 100 mln euro dla tego regionu.

Program inwestycyjny Vantage w Maple Bear Central & Eastern Europe składa się z czterech elementów:

• Inwestycja kapitałowa w regionalną siedzibę firmy w celu sfinansowania zatrudnienia do siedemdziesięciu dodatkowych członków zespołu, którzy podniosą jakość wsparcia edukacyjnego oferowanego właścicielom, nauczycielom i dzieciom Szkoły Maple Bear oraz pomogą przyspieszyć rozwój sieci szkół w całym regionie,

• Dokapitalizowanie spółki Maple Bear Polska, która z pomocą swoich lokalnych polskich udziałowców planuje otworzyć ponad 40 szkół,

• Kapitalizacja programu Maple Bear Czechy, który obejmie ponad 20 szkół, oraz,

• Program finansowania nieruchomości umożliwiający właścicielom szkół Maple Bear budowę dużych, sztandarowych szkół K12 w najlepszych lokalizacjach.

W regionie rośnie zapotrzebowanie na edukację dwujęzyczną, którą nasze szkoły są w stanie idealnie zaspokoić. Nasza koncepcja franczyzy jest sprawdzona i z powodzeniem funkcjonuje w Bułgarii, Rumunii, Serbii, na Ukrainie, a wkrótce także w Albanii. Partnerstwo z Vantage Capital daje nam siłę finansową, która pozwoli nam osiągnąć ambitne cele rozwoju: zbudować sieć ponad 200 szkół w regionie. — mówi Yann Bidan, dyrektor generalny Maple Bear CEE.

Od lewej do prawej: Rodney Briggs, założyciel i prezes Maple Bear Global Schools Luc Albinski, prezes wykonawczy Vantage Capital & Yann Bidan, dyrektor generalny Maple Bear CEE

Maple Bear jest marką premium i oferuje w pełni kanadyjskie, dwujęzyczne metody i strategie nauczania, wykorzystujące kanadyjskie i lokalne programy nauczania w pełnej zgodności z lokalnymi przepisami edukacyjnymi. Obecnie istnieje ponad 570 franczyz szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Maple Bear w ponad 30 krajach.

Maple Bear oferuje to, co najlepsze w kanadyjskiej edukacji dla globalnej przyszłości i jest światowym liderem w dziedzinie edukacji dwujęzycznej. Wpaja uczniom umiejętności krytycznego myślenia, które zapewnią im sukces w szybko zmieniającym się świecie. Zapewniamy naszym szkołom niezrównane wsparcie dzięki autorskiemu programowi nauczania opracowanemu przez kanadyjskich i lokalnych edukatorów oraz dzięki wsparciu prawie 300 kanadyjskich wykładowców, którzy szkolą i wspierają naszych nauczycieli Maple Bear na całym świecie. — mówi założyciel i prezes Maple Bear Global Schools, Rodney Briggs.

Współpraca i współdziałanie to kamienie węgielne filozofii Maple Bear. Naszym celem jest nawiązywanie korzystnych relacji partnerskich. Cieszymy się, że nawiązaliśmy nowe partnerstwo z firmą Vantage Capital, która podziela naszą filozofię. Z niecierpliwością czekamy na szybki rozwój Maple Bear w Europie Środkowej i Wschodniej, aby zapewnić rodzinom możliwość korzystania z edukacji na światowym poziomie za rozsądną cenę. — mówi Arno Krug, dyrektor generalny Maple Bear Global Schools.

W Europie Środkowej i Wschodniej Maple Bear ma obecnie 10 szkół działających lub będących w trakcie realizacji w Rumunii, Bułgarii, Serbii, Albanii i na Ukrainie, a dzięki partnerstwu z Vantage Capital planuje w ciągu najbliższej dekady budowę kolejnych 200 szkół w 22 krajach.

Dwa lata temu postanowiliśmy skupić się na możliwościach, jakie stwarza sektor edukacji, tworząc nowy oddział o nazwie Vantage Best in Class. Cieszymy się, że nasze plany spełniły się zgodnie z nazwą. Partnerstwo z Maple Bear jest rzeczywiście 'Best in Class’ i razem bez wątpienia staniemy się liderami w dwujęzycznej edukacji premium w regionie liczącym ponad 250 milionów ludzi. — powiedział Luc Albinski, Prezes Vantage Capital.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments