Klarna dostawca usług płatniczych i aplikacja zakupowa, ogłosiła dziś wprowadzenie jednocześnie na 18 rynkach, w tym w Polsce, nowej funkcji w swojej aplikacji zakupowej.

Od teraz jej użytkownicy będą mogli w jednym miejscu przechowywać cyfrowe wersje wszystkich swoich kart lojalnościowych i zarządzać nimi z poziomu urządzeń mobilnych. Funkcja obsługuje ponad 8000 programów lojalnościowych na całym świecie, obejmujących bardzo szeroki asortyment: od produktów z kategorii odzież i uroda, po technologię i artykuły spożywcze, a użytkownicy mogą zbierać w aplikacji Klarna cenne punkty w wielu ulubionych sklepach, niezależnie od ich profilu.

Udostępnienie nowej funkcji w aplikacji Klarna to efekt finalizacji zeszłorocznego przejęcia przez Klarnę Stocard – wiodącego dostawcy usługi mobilnego portfela na karty lojalnościowe. Integracja jego produktów z ofertą fitechu pozwoliła stworzyć kompleksowe rozwiązanie, zapewniające użytkownikom wygodę i dodatkowe korzyści podczas zakupów.

Programy lojalnościowe cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. Według badania ARC w 2021 r. 65% z nich było członkiem przynajmniej jednego. Z kolei wg analizy Klarny1 aż 26% polskich konsumentów unikało w przeszłości przystąpienia do programu lojalnościowego, bo wiązało się to z noszeniem
w portfelu kolejnej karty. Ponad połowa (53%) ankietowanych stwierdziła również, że podczas zakupów nie ma przy sobie wszystkich posiadanych kart lojalnościowych. To zaś sprawia, że regularnie omijają ich korzyści płynące z zakupów w sklepie oferującym nagrody za zgromadzone punkty.

Nowa funkcja w aplikacji Klarna rozwiązuje ten problem, umożliwiając użytkownikom przechowywanie w jednym miejscu cyfrowych wersji wszystkich fizycznych kart lojalnościowych. Od teraz w czasie zakupów w sklepach stacjonarnych konsumenci mają do nich łatwy i wygodny dostęp w swoim telefonie, co znacząco ułatwi proces zbierania punktów i benefitów.

W dzisiejszym cyfrowym świecie fizyczne karty lojalnościowe są niewygodne w użytkowaniu, dlatego często zostawia się je w domu. W efekcie konsumenci tracą możliwość skorzystania z okazji, a sprzedawcy – ważne narzędzie wzmacniania lojalności wobec marki. Sytuacja, w której konsumenci dostają propozycję przystąpienia do atrakcyjnego programu lojalnościowego, ale nie chcą przy sobie nosić “kolejnego plastiku” jest powszechnym zjawiskiem. Wyposażając użytkowników aplikacji Klarna w cyfrowy portfel do gromadzenia kart lojalnościowych, umożliwiamy im czerpanie korzyści z zakupów w sklepie w znacznie wygodniejszy sposób. – wyjaśnia Björn Goss, dyrektor ds. produktu w Klarnie oraz założyciel Stocard.

Jak działa funkcja kart lojalnościowych w aplikacji Klarna?

• Krok 1: Na ekranie głównym aplikacji Klarna należy kliknąć w ikonę karty lojalnościowej,
a następnie w przycisk „Dodaj kartę”, aby zobaczyć pełną listę obsługiwanych sprzedawców
i programów lojalnościowych. Użytkownik może wyszukać konkretny program, a jeśli nie jest on jeszcze obsługiwany – wybrać opcję dodania „Innej karty” i ręcznie wprowadzić nazwę sklepu.

• Krok 2: Po znalezieniu programu lojalnościowego użytkownik może za pomocą aparatu fotograficznego w urządzeniu mobilnym zeskanować kod kreskowy na swojej fizycznej karcie. Następnie aplikacja utworzy kopię cyfrową i zapisze ją w miejscu przeznaczonym w aplikacji na bonusy. Karty, które nie mają kodu kreskowego, użytkownik może dodać ręcznie, wpisując swój numer członkowski.

• Krok 3: Podczas zakupów w sklepie fizycznym, użytkownik może wyświetlać i skanować swoje karty lojalnościowe z poziomu aplikacji Klarna. By zebrać punkty lub skorzystać z rabatu, wystarczy otworzyć kartę w aplikacji i zeskanować ją przy kasie, dokładnie tak, jak odbywa się to w przypadku karty fizycznej.

Nowa funkcja jest już dostępna w aplikacji Klarna na 18 rynkach: w Polsce, Austrii, Belgii, Kanadzie, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i USA. W kolejnych krajach zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments