Krakowskie studio zakończyło już prace nad pierwszym etapem gry w wersji beta. Efekty prac trafiły do oceny m.in. do branżowych konsultantów, właścicieli platform sprzedażowych i wybranych mediów.

Krakowskie studio od kilku miesięcy szlifuje Niezwyciężonego. W I kwartale zespół Starward Industries zamknął pierwszy etap wersji beta (MS-18), która prezentuje zbliżoną jakość do finalnej. W ramach tych prac twórcy przeprowadzili testy wydajnościowe na PC i konsolach nowej generacji, nagrania angielskich ścieżek dźwiękowych przez aktorów oraz testowe sesje nagrań dużych scen animacji postaci z wykorzystaniem technologii motion capture.

Marek Markuszewski, prezes Starward Industries

W celu zebrania zewnętrznych opinii wysłaliśmy efekty prac nad etapem Beta m.in. do branżowych konsultantów, wydawców, właścicieli platform sprzedażowych i wybranych mediów prasowych. Opiniowana wersja gry spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Otrzymaliśmy szeroką informację zwrotną, wraz ze wskazaniem sugestii i uwag, które zamierzamy wprowadzić w kolejnych etapach prac nad produkcją gry. — powiedział Marek Markuszewski, prezes Starward Industries.

W I kwartale 2022 r. Starward Industries przeprowadził intensywne prace optymalizacyjne w celu zwiększenia płynności gry na komputerach i konsolach oraz zmniejszenia wymagań sprzętowych (na komputerach osobistych). Na przełomie marca i kwietnia 2022 r. ruszyły także prace nad następnym milestonem (MS-19). Zgodnie z założeniami potrwają one do połowy czerwca, a ich efektem finalnym będzie zakończenie prac nad kolejnym obszarem gry. W kolejnych krokach spółka planuje udostępnienie gry wyselekcjonowanej grupie graczy w ramach zamkniętych testów.

Starward Industries kontynuuje rozmowy z wybraną grupą wydawców, zmierzając do wyboru optymalnego partnera oraz zawarcia umowy wydawniczej. Najbardziej prawdopodobnym wydaje się realizacja modelu wydawniczego.

W przypadku osiągnięcia zakładanych przez nas parametrów. Będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję odnośnie modelu wydawniczego oraz zawrzeć umowę z wybranym partnerem — podsumowuje Dawid Sękowski, dyrektor operacyjny Starward Industries.

Starward Industries kontynuuje też kampanię marketingową. W kwietniu The Invincible pojawił się m.in. na łamach prestiżowego magazynu branżowego EDGE.

To czwarta polska gra, która kiedykolwiek trafiła na okładkę tego magazynu. Na łamach 371. wydania można znaleźć obszerny materiał przygotowany przez redakcję na bazie testów bieżącej wersji gry, a także wywiadów z naszym zespołem. — twierdzi Maciej Dobrowolski, dyrektor marketingu.

W obszarze finansowym spółka zwiększyła w pierwszym kwartale wartość skapitalizowanych kosztów produkcji gry do 5,74 mln zł, ponosząc koszty działalności operacyjnej w wysokości 1,05 mln zł oraz zaraportowała stratę netto w wysokości 446,6 tys. zł. Poniesiona strata jest zgodna z założeniami budżetowymi spółki i ma pokrycie w zaawansowaniu planu produkcyjnego gry. Jednocześnie studio zwiększyło skład zespołu. W pierwszym kwartale do Starward Industries dołączyła 1 osoba. Na koniec 2021 r. studio liczy 35 osób.

Starward Industries to krakowski producent gier komputerowych i konsolowych z segmentu Premium Indie. Studio w sierpniu 2020 r. zadebiutowało na rynku NewConnect. Spółka pod wodzą Marka Markuszewskiego, wcześniej starszego producenta w CD Projekt Red, pracuje nad debiutancką produkcją opartą na powieści Stanisława Lema pt. Niezwyciężony. Akcjonariuszami Starward Industries, oprócz kluczowych pracowników, są polscy inwestorzy indywidualni z sektora gamingu oraz dwie międzynarodowe instytucje, w tym Acion Partners należący do amerykańskiego funduszu KKR.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments